Płocczanka ze złotem wróciła z Mistrzostw Polski. Brawo!

W Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorek w lekkiej atletyce, które odbyły się 10 lutego, bardzo dobry start zapisała na swoim koncie Martyna Lewandowska – zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock. Płocczanka zdobywała zloty medal w skoku wzwyż.

Podopieczna trenera Mirosława Nisztora rozpoczęła konkurs od wysokości 165 cm, zaliczając ją w pierwszej próbie. Następne wysokości, które pokonała Martyna to 170 cm , 174 cm, 176 cm. – Do tej wysokości zakwalifikowały się dwie zawodniczki Martyna oraz Wiktoria Miąso z Resowia Rzeszów. Następna wysokość to 178 cm Martyna zaliczyła w pierwszej próbie, a rywalka trzykrotnie strącała poprzeczkę – tłumaczy Mirosław Nisztor.

Jest to piąty tytuł Mistrzyni Polski jaki zdobyła Martyna Lewandowska na przełomie 5 lat treningów. Warto przypomnieć, że w roku 2018 płocka zawodniczka zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i jest 8 zawodniczką na świecie w kategorii juniorek. – Wyniki bardzo cieszą, ponieważ w przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a Martyna jest naszą jedyną nadzieją z Płocka, w których może wystartować – nie ukrywa zadowolenia trener płocczanki. Dodaje, że celem zawodniczki na ten rok jest uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy i walka podczas nich o medale.

Na co dzień Martynka chodzi do V LO w Płocku do klasy trzeciej i bardzo dobrze godzi naukę z treningami. Częste wyjazdy na zgrupowania Kadry Narodowej powodują, że nauczyciele pomagają zawodniczce uzupełniać program nauczania po powrocie z obozów.