Strażnicy miejscy będą wspierać kontrolerów w autobusach Komunikacji Miejskiej

image_pdfimage_print

W celu wzmocnienia bezpieczeństwa podczas kontroli biletów strażnicy miejscy będą wspierać kontrolerów podczas ich pracy zarówno w ciągu dnia, jak i na liniach nocnych – informuje Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo, nie tylko w samych pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na przystankach. – Nie ma tu mowy o żadnej ochronie, każdy robi swoje – podkreśla Głowacka. 

Wyjaśnia, że patrole Straży Miejskiej po prostu dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a ich obecność ma charakter prewencyjny. Oprócz tego miejskie spółki uzgodniły dla kontrolerów i kierowcy autobusów tzw. szybkę ścieżkę powiadomień dyżurnego straży miejskiej wówczas gdy dojdzie do jakiegoś incydentu i potrzebna będzie szybka reakcja mundurowych.

– Płocka Straż Miejska od dawna współpracuje z Komunikacją Miejską. Jednym z naszych wspólnych pomysłów jest na przykład SMS interwencyjny – 661 00 986. Pasażerowie mogą dyskretnie powiadomić strażników o zagrożeniu czy przypadkach łamania prawa w autobusach komunikacji miejskiej – przypomina rzeczniczka. 

Warto dodać, że w ramach Akademii Młodego Pasażera Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej prowadzi z Komunikacją Miejską projekt pod nazwą “Lekcja w zajezdni”. Akademia Młodego Pasażera to projekt skierowany do najmłodszych pasażerów. Jolanta Głowacka tłumaczy, że jest to działanie na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego. Celem projektu jest kształtowanie pozytywnego zachowania i przekazywanie zasad podróżowania autobusem.