Ładunek wybuchowy w siedzibie PiS w Płocku? Kilka ulic zablokowanych [AKTUALIZACJA]

image_pdfimage_print

Służby mundurowe w Płocku otrzymały zgłoszenie, że przy ulicy Stary Rynek 5, czyli w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości podłożono ładunek wybuchowy.

– Służby są już na miejscu – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej. – 3 jednostki Straży Pożarnej, 2 radiowozy policji oraz Straż Miejska – wylicza. Mundurowi kierują ruchem, ponieważ ulica jest nieprzejezdna – podkreśla.

Około godz. 11:40 do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o możliwości podłożenia materiału wybuchowego w budynku w Płocku przy ul. Stary Rynek 5. Zamknięta dla ruchu pojazdów jest ul. Bielska od skrzyżowania z ul. Kwiatka oraz ul. Zduńska – relacjonuje z kolei Marta Lewandowska z KMP w Płocku. – Na miejsce skierowani zostali policyjni pirotechnicy oraz policjant z psem wyszkolonym do poszukiwań materiałów wybuchowych. W tej chwili budynek opuściło 6 osób.

AKTUALIZACJA

Kilka minut po godz. 14:00 Marta Lewandowska z KMP w Płocku poinformowała, że nie znaleziono ładunku wybuchowego w budynku, a policja zakończyła działania.