Autobusy w przystępnej cenie. Dlaczego KM w Płocku sprzedaje dwa pojazdy? [FOTO]

image_pdfimage_print

Wbrew pozorom autobusy nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. I każdy, ale to każdy, może stać się właścicielem takiego pojazdu. W sumie cena nie powala, bo średniej klasy samochód osobowy kosztuje prawie tyle samo. Dlatego zainteresowało nas ogłoszenie o sprzedaży, które pojawiło się na stronie Komunikacji Miejskiej Płock.

Dlaczego miejska spółka chce pozbyć się autobusów, które są w dobrym stanie technicznym? – Od września ubiegłego roku skupiliśmy się wyłącznie na transporcie zbiorowym na terenie Płocka oraz ościennych gmin – tłumaczy nam Kinga Wochowska, rzecznik prasowy KM w Płocku.

Wyjaśnia, że autobusy, które spółka wystawiła do sprzedaży miały przeznaczenie typowo komercyjne. – Pojazdy wynajmowane były w różnych celach. Zazwyczaj były to wycieczki czy wyjazdy okolicznościowe. Z naszej strony zapewnialiśmy paliwo, kierowcę, no i wygodny autobus – tłumaczy. – Wyjątek stanowi autobus marki Irisbus, tym pojazdem przez bardzo długi czas wyjeżdżał na występy zespół Pieśni i Tańca “Dzieci Płocka”. W zasadzie specjalnie z myślą o zespole był kupiony, opatrzony był naszymi, płockimi naklejkami – podkreśla. – Ale można było go też wynajmować.

Od września 2018 roku komunikacja miejska zawiesiła usługę wynajmu autobusów. Zarząd podjął decyzję o ich sprzedaży. – Autobusy są bardzo zadbane, serwisowane. Zainteresowanie ich nabyciem jest bardzo duże – dodaje.

Autobusy, które można kupić od płockiej spółki miejskiej to pojazdy turystyczne: MAN Lion’s Star R02 za jedyne 130 tys zł oraz Irisbusa Midirider 395E za 79 tys zł.

 

Fot. Komunikacja Miejska Płock.