Po galerii handlowej latały… samoloty. Nietypowe zaproszenie na Piknik Lotniczy [FOTO]

image_pdfimage_print

Ostatni Piknik Lotniczy w Płocku odbył się w 2013 roku. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Turyści do Płocka zjeżdżali z całej Polski, aby podziwiać widowiskowe, podniebne akrobacje. Po pięciu latach wydarzenie ma swój wielki powrót do naszego miasta. Piknik Lotniczy odbędzie się 15 i 16 czerwca. Zatem pakujcie się do Płocka.

Organizatorem Pikniku jest Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, miasto będzie wspierać stowarzyszenie finansowo. W minioną sobotę w galerii handlowej Wisła do udziału w imprezie zachęcali prezydent Andrzej Nowakowski oraz Mistrz Świata Wojtek Bógdał.

Niewątpliwą atrakcją podczas promocji wydarzenia był samolot Zlin 42, który można było oglądać i robić sobie z maszyną zdjęcia. Samolot przygotował Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Jeżeli nie zdążyliście odwiedzić galerii w minioną sobotę, nie martwcie się. Maszyna będzie stała w Wiśle do 9 lutego. Wtedy też odbędzie się promocja płockiego Pikniku Lotniczego. Ponownie stanie stoisko i będzie można uzyskać wszystkie informacje, dotyczące wydarzenia czy  dowiedzieć się więcej o szkoleniach lotniczych oferowanych w płockim Aeroklubie. – Jeśli ktoś marzył o lataniu, to może właśnie jest ten moment by zapisać się w nasze szeregi – zachęca AZM na swojej stronie internetowej.

W sobotnie przedpołudnie w Wiśle można było porozmawiać z prezydentem Płocka oraz sławnym Mistrzem Świata. Wojtek Bógdał pokazywał i opowiadał o swojej motoparalotni, na której wylatał sobie złoty medal podczas III Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata w Egipcie.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, chociaż starsi uczestnicy wydarzenia też chętnie się w to bawili. A mianowicie można było skleić sobie samolot, potem nim… “polatać” po rozległym holu galerii handlowej.

Fot. UMP oraz AZM.