Oby świetna passa trwała jak najdłużej. Wisła Płock pokonała Widzew

W próbie generalnej przed startem drugiej rundy rozgrywek LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019 Wisła Płock pokonała wicelidera II ligi – drużynę Widzewa Łódź 2:0 (0:0). Na listę strzelców pod koniec drugiej połowy wpisali się Ariel Borysiuk i Oskar Zawada.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni. Już w 2. minucie przed szansą stanął Filip Mihaljević jednak Bartłomiej Żynel w ostatniej chwili wygarnął mu piłkę spod nóg! Niewiele potem dośrodkowanie z lewej strony Konrada Gutowskiego zablokowane przez Alana Urygę, a my źle rozegraliśmy kontratak. W kolejnej akcji Mihajlević nie sięgnął piłki po mocnej wrzutce Łukasza Turzynieckiego, a po centrze Giorgiego Merebashviliego futbolówkę pewnie chwycił Patryk Wolański. W 16. minucie niezłą okazję miał Grzegorz Kuświk, lecz nasz napastnik został zatrzymany przez bramkarza Widzewa.

W 25. minucie Mereba trafił w rękę Dario Kristo za co sędzia podyktował rzut karny, z którego w słupek trafił Nico Varela. Następnie po ładnej zespołowej akcji Nafciarzy płasko i celnie uderzał Mereby, który nieudanie próbował strzelać zza pola karnego także przed przerwą. Łodzianie blisko szczęścia byli z kolei w 33. minucie, gdy minimalnie niecelnie główkował Daniel Tanżyna, jeszcze przed końcem pierwszej połowy doskonałe sytuacje zmarnowaliPrzemysław Banaszak i  Kristo, który nie potrafili znaleźć drogi do siatki z okolic 16. metra.

W przerwie trener Kibu Vicuña wymienił całą jedenastkę i zaczęliśmy zdecydowanie dłużej utrzymywać się przy piłce. Pierwsi zagrożenie stworzyli goście, ale po strzale głową Kristo pewnie interweniował Thomas Dähne. W 56. minucie niecelnie główkował z kolei Igor Łasicki, a trzy minuty później Dominik Furman nie wykończył świetnej akcji i podania z prawego skrzydła Cezarego Stefańczyka. W 66. minucie celnie strzelał Oskar Zawada, choć nie mógł w ten sposób zaskoczyć Macieja Humerskiego. W odpowiedzi Maciej Kazimierowicz z dystansu, ale pewnie w bramce zachował się Dähne.

Ostatni kwadrans przyniósł obu stronom kilka ciekawych sytuacji podbramkowych. Najpierw w 78. minucie po szarży lewą stroną Krystiana Misia i zagraniu w pole karne, zablokowany został strzał Zawady, a kilkadziesiąt sekund później jeden z naszych obrońców zdołał powstrzymać Rafała Wolsztyńskiego. Następnie Daniel Świderski mocno uderzył w poprzeczkę i szybko to się zemściło. W 82. minucie wynik meczu otworzył Ariel Borysiuk, który idealnie przymierzył obok słupka, po zagraniu Misia. W ostatniej akcji spotkania rezultat podwyższył i co za tym idzie ustalił jeszcze Zawada, który z bliska trafił głową na 2:0.

Sparing z Widzewem był ostatnim podczas zimowych przygotowań do inauguracji wiosny. Wisła Płock zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na pierwszy tegoroczny mecz o punkty, który odbędzie się na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Już w niedzielę, 10 lutego, o godzinie 18:00 przy Łukasiewicza 34 Nafciarze będą podejmować Legię Warszawa. Bilety na Derby Mazowsza są w sprzedaży od 28 stycznia, a więcej informacji na temat zakupu wejściówek na te spotkanie znajdziecie TUTAJ.

Wisła Płock – Widzew Łódź 2:0 (0:0)

1:0 – Ariel Borysiuk 82′
2:0 – Oskar Zawada 90′

Wisła Płock:

I połowa: 31. Bartłomiej Żynel – 95. Patryk Stępiński, 18. Alan Uryga, 5. Bartłomiej Sielewski, 24. Ángel García  – 6. Damian Rasak, 23. Semir Štilić – 50. Justinas Marazas, 7. Nico Varela, 10. Giorgi Merebashvili – 11. Grzegorz Kuświk.

II połowa: 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 14. Adam Dźwigała, 2. Marcin Warcholak – 8. Dominik Furman, 4. Ariel Borysiuk – 96. Jakub Łukowski (83, 3. Titas Milasius), 21. Ricardinho, 22. Krystian Miś – 16. Oskar Zawada.

Widzew Łódź: 1. Patryk Wolański (46, 85. Maciej Humerski) – 3. Łukasz Turzyniecki (61, 17. Marcin Pieńkowski), 19. Sebastian Zieleniecki (61, Radosław Sylwestrzak), 20. Daniel Tanżyna (61, 30. Mikołaj Gibas), 23. Tomasz Wełna (61, 26. Konrad Gutowski) – 17. Marcin Pieńkowski (45, 18. Daniel Mąka), 16. Dario Kristo (61, 10. Kacper Falon), 8. Adam Radwański (4. Maciej Kazimierowicz), 26. Konrad Gutowski (46, 5. Marek Zuziak) – 24. Przemysław Banaszak (61, 7. Rafał Wolsztyński), 22. Filip Mihaljević (61, 9. Daniel Świderski).

Żółte kartki: Varela – Kristo, Mąka.

Źródło i fot: Wisła Płock.