12 bramek w jednym meczu. Wszystkie strzeliła Wisła Płock!

W kolejnej grze testowej rozegranej podczas obozu przygotowawczego na Cyprze Wisła Płock rozbiła drugoligowy cypryjski Onisilos Sotira aż 12:0 (5:0).

Cała pierwsza połowa toczyła się pod wyraźne dyktando Nafciarzy, którzy od pierwszych minut osiągnęli wyraźną przewagę. Początkowo w posiadaniu piłki, a później także w tworzeniu sytuacji strzeleckich, które zamienione zostały na gole. Prowadzenie objęliśmy jednak dopiero w 25. minucie, gdy piłkę w środku pola przejął Semir Štilić, który minął dwóch zawodników rywali i uderzył tak precyzyjnie, że futbolówka odbiła się do słupka i wpadła do bramki. Niewiele potem Bośniak wcielił się w rolę podającego, ale składającego się do strzału Ariela Borysiuka zablokował jeden z cypryjskich defensorów. Po wywalczonym w ten sposób rzucie rożnym zatrzymana została także próba Krystiana Misia. Nieudana była także próba Justianasa Marazasa z 32. minuty.

Chwilę później zrobiło się… 3:0! W odstępie kilkudziesięciu sekund zdobyliśmy bowiem dwie bramki! Najpierw po przejęciu i podaniu Oskara Zawady na 2:0 pewnie i mocno trafił testowany Titas Milašius, a następnie Zawada wykorzystał dobre dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka. Po innej wrzutce, tyle, że Riccardo Gryma z rzutu rożnego minimalnie obok słupka piłkę posłał Borysiuk.W 44. minucie nieznacznie pomylił się również Marazas, który szybko wyciągnął wnioski i po fantastycznym zagraniu Štilicia piętą płaskim strzałem podwyższył rezultat. Tuż przed przerwą, po faulu na Justinasie, Semir idealnie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i po 45. minutach wygrywaliśmy 5:0.

Początek drugiej części był bardzo podobny do pierwszych minut czwartkowego starcia. Nafciarze co prawda mieli sporą przewagę, lecz brakowało dogodnej okazji. To zmieniło się w 57. minucie, gdy w polu karnym sfaulowany został Ricardinho. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i pewnie wykorzystał jedenastkę. Brazylijczyk w 64. minucie był z kolei blisko zanotowania asysty, lecz Milašiusa zdołał ubiec bramkarz przeciwników. Golkiper Onisilosu Sotira znakomitą interwencją popisał się też przy uderzeniu z narożnika “szesnastki” Giorgiego Merebashviliego.

Przy główce Ricardinho z 73. minuty nie miał jednak większych szans. Kilkanaście sekund później doskonałą okazję zmarnował Jakub Łukowski, lecz w kolejnej akcji Mereba z ostrego kąta trafił na 8:0. Na tym nie było końca. W 78. minucie z prawej strony wprost na głową Ricardinho zacentrował Patryk Stępiński i nasz napastnik zanotował hat-tricka, a w 80. minucie obił jeszcze poprzeczkę! Ostatnie minuty należały w całości do Mereby, który w 81. i 89. minucie wpisał się na listę strzelców, a w międzyczasie idealnie podał do Igora Łasickiego, który także znalazł sposób, żeby pokonać Cypryjczyka. Ostatecznie Wisła rozbiła Onisilos aż 12:0!

Trzeci sparing na Wyspie Afrodyty Nafciarze rozegrają w niedzielę, 27 stycznia, o godzinie 13:00 czasu polskiego. Naszym następnym rywalem będzie Henan Jianye z Chin.

Wisła Płock – Onisilos Sotira 12:0 (5:0)

1:0 – Semir Štilić 25′
2:0 – Titas Milašius 32′
3:0 – Oskar Zawada 33′
4:0 – Justinas Marazas 45′
5:0 – Semir Štilić 45’+
6:0 – Ricardinho 57′
7:0 – Ricardinho 73′