Płock zapłonie tysiącem iskier na znak wsparcia Jurka Owsiaka

image_pdfimage_print

W mediach społecznościowych od minionego poniedziałku trwa nieprzerwanie akcja wspierania Jurka Owsiaka. Tego dnia szef Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej po 27 latach swojej działalności na rzecz Polaków poinformował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Fundacji.

Decyzja została podjęta po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który w niedzielę został zaatakowany na scenie przez nożownika. Stało się to podczas Światełka do Nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włodarz Gdańska zmarł dzień później. Jurek Owsiak tego samego dnia zrezygnował z szefowania Orkiestrze. Polacy zareagowali natychmiast, nie zgadzając się z decyzją założyciela Fundacji. Wpisy w mediach społecznościowych oznaczone hashtagami #MuremZaOwsiakiem #muremzaJurkiem czy #Jurekzostań można liczyć już w milionach. Głos zabrali ludzie kultury, polityki czy Kościoła.

Płocczanie również nie pozostali obojętni. Do płockiego sztabu napływały liczne prośby od mieszkańców, aby wesprzeć Jurka Owsiaka. Podjęto zatem decyzję o włączeniu się do ogólnopolskiej akcji #muremzaOwsiakiem. Sztab WOŚP, który znajduje się w Młodzieżowym Domu Kultury organizuje lokalne wydarzenie.

W niedzielę, 20 stycznia o godzinie 19:30 przy MDK, który mieści się przy ulicy Tumskiej 9 spotkają się mieszkańcy Płocka, i nie tylko, aby o godz. 20:00 zapalić zimne ognie – symbol Światełka do Nieba. Wcześniej zaplanowano występ artystyczny i krótkie przemówienia osób związanych z minionymi Finałami WOŚP. Przynieście ze sobą zimne ognie, niech Płock zapłonie tysiącem iskier na znak wsparcia Jurka Owsiaka.

Więcej o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.