Szymański drugim, najdroższym zawodnikiem Wisły. Będzie grał w Achmacie Grozny

image_pdfimage_print

Damian Szymański przeniósł się do ósmej drużyny rosyjskiej Premier Ligi – Achmatu Grozny. Warto podkreślić, że kwota transferu jest drugą najwyższą w historii płockiego klubu, po tej uzyskanej latem ze sprzedaży Arkadiusza Recy do Atalanty Bergamo.

Wychowanek MUKS Kraśnik kontrakt z Wisłą podpisał 17 sierpnia 2017 roku i trafił do Płocka w ramach rozliczenia za transfer Piotra Wlazło do Jagiellonii Białystok. W naszej drużynie Szymański zadebiutował niewiele później, bo 25 sierpnia w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze (0:4). Wówczas na boisku pojawił się po przerwie, gdy zmienił Damiana Rasaka. W następnym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (2:2) zagrał zaś od początku i miejsca w podstawowym składzie już nie oddał. 6 września w pojedynku z Pogonią Szczecin (3:1) zdobył natomiast premierową bramkę w naszych barwach, do której dołożył też pierwszą asystę.

Łącznie we wszystkich rozgrywkach w koszulce Wisły zaliczył 52 występy, w których zanotował 8 goli i 8 asyst. 23-letni środkowy pomocnik w sumie 33 razy zakładał kapitańską opaskę. Tylko w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zagrał w 23 meczach, czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i pięciokrotnie cieszył się z ostatnich podań.

Co więcej, 7 września 2018 roku Damian zadebiutował w reprezentacji Polski w rywalizacji z Włochami (1:1), a w sumie w koszulce z orłem na piersi uzbierał jak dotąd 4 występy.

– Ten transfer traktujemy jako nasz kolejny wielki sukces. Gdy sprowadzaliśmy Szymańskiego z Jagiellonii Białystok w miejsce Piotra Wlazło ruch ten budził mnóstwo emocji. Okazało się jednak, że to my mieliśmy rację. Szycha został reprezentantem Polski, a dziś drugim najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Wisły. Trzymamy kciuki za Damiana, dziękujemy za to co dla nas zrobił i życzymy mu dalszego błyskotliwego rozwoju kariery – powiedział prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Bilans Szymańskiego w Wiśle Płock:

52 występy (4 487 minut na boisku):
– 49 w LOTTO Ekstraklasie,
– 3 w Pucharze Polski.
8 bramek,
8 asyst,
14 żółtych kartek.

Źródło i fot: Wisła Płock.