Po świątecznym odpoczynku Nafciarze wrócili na boisko. Już mieli pierwszy trening

image_pdfimage_print

25 zawodników wzięło udział w pierwszych tegorocznych zajęciach Wisły Płock, które w środę w godzinach wieczornych odbyły się na boiskach krytych.

Na pierwszym spotkaniu drużyny po zimowej przerwie zabrakło: Caló Oliveiry, Semira Štilicia, Ricardinho, Nico Vareli oraz Giorgiego Merebashviliego, którzy otrzymali zgodę na późniejszy powrót do klubu – czy to z powodów logistycznych, czy prywatnych – a także Mateusza Szwocha, który we wrześniu zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie i przechodził długi proces rehabilitacji.

W środowym treningu uczestniczyli wszyscy pozostali gracze pierwszego zespołu: Bartłomiej Gradecki, Thomas Dähne, Bartłomiej Żynel, Marcel Zapytowski, Marcin Warcholak, Bartłomiej Sielewski, Adam Dźwigała, Alan Uryga, Cezary Stefańczyk, Krystian Miś, Igor Łasicki, Patryk Stępiński, Damian Szymański, Damian Rasak, Dominik Furman, Riccardo Grym, Jakub Łukowski, Patryk Wieliczko, Oskar Zawada, Karol Angielski oraz pozyskany niedawno Hiszpan Ángel García Cabezali.

Ponadto udział w zajęciach wzięli regularnie trenujący z “jedynką” Radosław Gałązka, Aleksander Pawlak oraz Piotr Zieliński, jak również powracający z wypożyczenia do Pogoni Siedlce – Patryk Szczepański.

Po godzinie 18:00 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią krytych halą pneumatyczną odbył się pierwszy trening Nafciarzy w 2019 roku. W Płocku drużyna Kibu Vicuñy trenować będzie z jednodniową przerwą do 18 stycznia, kiedy to o godzinie 12:00 zagra sparing z drugoligową Pogonią Siedlce. Dzień później Wisła wyleci na dwunastodniowe zgrupowanie do cypryjskiej Ayia Napy.

Źródło i fot: Wisła Płock