Energetyczne Centrum ogłosiło upadłość. Możesz odzyskać swoje pieniądze

image_pdfimage_print

Energetyczne Centrum ogłosiło upadłość – nie sprzedaje już prądu i gazu – informuje Miejski Rzecznik Konsumentów w Płocku. Rzecznik wyjaśnia również, że firma było alternatywnym sprzedawcą energii. 11 września Centrum przestało sprzedawać prąd, a dzień później gaz. Natomiast 3 grudnia sąd ogłosił upadłość spółki.

Wielu konsumentów może posiadać informacji, że od momentu, w którym Centrum przestało sprzedawać prąd i gaz, to sprzedawca rezerwowy wystawia im rachunki. W wielu przypadkach konsumenci nadal mogą płacić Energetycznemu Centrum, mimo że firma nie świadczyła usług.

Rzecznik informuje także wszystkich konsumentów, którzy od połowy września do dnia 2 grudnia 2018 r. płacili firmie za prąd lub gaz i istnieje możliwość odzyskania pieniędzy. Do 16 stycznia 2019 r. należy zgłosić do sądu informacje o wysokości zapłaconych rachunków w tym okresie.

Należy wypełnić w dwóch egzemplarzach zgłoszenie wierzytelności i wysłać do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100 A, 00-454 Warszawa, Sędzia-Komisarz SSR Kamila Wasilewska. Podać sygnaturę sprawy, czyli: X GUp 1078/18. Pismo należy wysłać najpóźniej do 16 stycznia.

Więcej informacji o postępowaniu upadłościowym znajduje się na stronie Energetycznego Centrum, syndyka lub pod numerami telefonicznymi syndyka: 41 300 56 91 oraz 573 012 513. Informacje na temat działań wobec Energetycznego Centrum znajdują się również na stronach regulatora rynku – Urzędu Regulacji Energetyki.

W przypadku dodatkowych pytań można skontaktować się z Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Urzędzie Miasta Płocka, al. Piłsudskiego 6, II piętro, pok. 213/ 214 lub pod numerem telefonu: 24 367-15-81.

Źródło: UMP/ Miejski Rzecznik Konsumentów.