Wybory, inwestycje, Orlen czy może film “Kler”? TOP 10 artykułów z 2018 roku

image_pdfimage_print

Koniec roku to czas podsumowań wydarzeń mijających 12 miesięcy. Dla każdego portalu internetowego miernikiem popularności artykułu jest liczba jego wyświetleń. Przygotowaliśmy TOP tematów, które w 2018 roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pomimo tego, że wiele wydarzeń miało miejsce kilka miesięcy temu, cały czas wracacie do nich i czytacie je ponownie.

Generalnie płocczan, i nie tylko, interesował temat ogromnej inwestycji, jaką była budowa małej obwodnicy Płocka. Wszystkie tytuły związane z inwestycją śledziliście z dużym zainteresowaniem. Absolutnym hitem okazało się jednak otwarcie II etapu obwodnicy. Siedmiomilowy krok dla Płocka i regionu. II etap obwodnicy oddany do użytku [FOTO]

Ponieważ mijający rok, był rokiem wyborów samorządowych mnóstwo osób wybierało tytuły związane z politykami. W tym miejscu zdradzimy ciekawostkę. Często “wrzucaliśmy” artykuły bardzo późno, bywało, że ukazywały się w nocy. Zupełnie nie przeszkadzało to naszym czytelnikom – praktycznie natychmiast chcieliście się dowiedzieć, co się działo w lokalnej polityce danego dnia. Rekord poczytności osiągnął jednak news, w którym informowaliśmy płocczan o wygranej Andrzeja Nowakowskiego na prezydenta Płocka. Płocczanie nie chcieli II tury wyborów. Andrzej Nowakowski prezydentem Płocka [FOTO].

Trzecie miejsce na czytelniczym podium zajęło Nowe życie alei Antoniego Roguckiego. Tłumy na otwarciu [FOTO]. Otwarcie alei Roguckiego to tylko jedna z niewielu inwestycji w naszym mieście, której poświęcaliście swój czas na stronie Dziennika Płockiego. Porównywalne tzw. wejścia miały artykuły o: otwarciu po remoncie Galerii Miodowa, oddaniu do użytku wyremontowanego przedszkola przy ulicy Gałczyńskiego oraz tytuły związane z remontem Kostrogaju i ulicy Łukasiewicza.

Kilkanaście tysięcy ‘wejść’ odnotowaliśmy także na artykuł związany z Wisłą Płock, a dokładnie Jerzy Brzęczek żegna się z Wisłą Płock. Będzie selekcjonerem reprezentacji Polski. Przyznajemy, że lubicie płocką piłkę nożną – z jednym wyjątkiem – rzadko poświęcacie czas na przeczytanie relacji z przegranych meczy Nafciarzy. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku to się zmieni.

W TOP 10 tematów, które wzbudziły wasze zainteresowanie, była zapowiedź premiery filmu “Kler” i zakończenie zdjęć do serialu, który kręcony był w Płocku, czyli “Pod powierzchnią”. Niesłabnącą popularnością cieszą się także tytuły związane z PKN Orlen. W tym miejscu warto podkreślić, że jeżeli ‘długo’ nie piszemy o spółce, to nasi czytelnicy podsuwają nam tematy, związane z koncernem. Efektem jednej z waszych interwencji był artykuł: Czy to był główny powód zakazu handlu? Orlen chce sprzedawać prawie wszystko, który ukazał się w styczniu 2018 r. – czytacie go do dziś.

Wracając do polityki, bo ta w tym roku dominowała popularnością, co pokazaliście nam, ‘wchodząc’ na artykuły związane z wizytą Moniki Jaruzelskiej oraz Barbary Nowackiej. Obydwie panie odwiedziły Płock i spotkały się z płocczanami.

Najpopularniejszą dziesiątkę zamyka artykuł Pluskwy ‘rozgościły’ się w Płocku. Mieszkańcy mogą nie wiedzieć, że są w mieszkaniu…. Poza tym, chętnie czytaliście o wydarzeniach organizowanych na lotnisku przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, płockich festiwalach i imprezach miejskich. 

Przed nami Nowy Rok 2019, który przywitamy za kilka godzin. W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom, za to, że jesteście z nami i wciąż was przybywa, co nas niezmiernie cieszy. Z naszej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby zaspokoić wasze czytelnicze gusty. W Nowym Roku życzymy naszym czytelnikom zdrowia, serdeczności od ludzi, którymi się otaczacie, mnóstwo uśmiechu i samych, dobrych wieści.  😀