Odwiedził swoją dziewczynę, a przy ‘okazji’ okradł sklep

image_pdfimage_print

Niecały dzień potrzebowali policjanci, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu. Jak się okazało złodziej włamał się w czasie, gdy był u swojej dziewczyny. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

– W miejscowości Rembielin, gm. Brudzeń, w nocy z soboty na niedzielę, doszło do włamania w miejscowym sklepie spożywczo – przemysłowym. Włamywacz ukradł ze sklepu alkohol, papierosy oraz inne produkty spożywczo – przemysłowe, dodatkowo uszkodził drzwi wejściowe i instalację alarmu. Właściciele sklepu zgłosili ten fakt na policję, ale nie potrafili określić dokładnej wartości strat – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku.

Policjanci z Posterunków Policji w Brudzeniu Dużym i Starej Białej, w wyniku wspólnych działań, w ramach pracy operacyjnej już w niedzielne popołudnie ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z włamaniem.

Krzysztof Piasek tłumaczy, że jest to 22-letni mieszkaniec gm. Stara Biała, który przebywa na terenie gm. Brudzeń u swojej dziewczyny. – Policjanci pojechali do miejsca, w którym mężczyzna miał przebywać. Ustalenia mundurowych potwierdziły się. Policjanci na terenie posesji zastali nie tylko podejrzanego, ale również znaleźli skradziony towar, który zabezpieczyli. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Posterunku Policji w Brudzeniu – dodaje.

Mężczyzna został przesłuchany na miejscu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia, z których wynika, że nie zdążył on jeszcze sprzedać niczego ze skradzionego towaru. Mężczyzna nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć dlaczego włamał się do sklepu – podkreśla rzecznik prasowy płockiej policji.