Wychowanek Realu wzmacnia Wisłę Płock

image_pdfimage_print

Hiszpan Ángel García Cabezali został pierwszym zimowym wzmocnieniem Wisły Płock. Lewy obrońca związał się z klubem półrocznym kontraktem, w którym znalazła się opcja przedłużenia o kolejny rok. García ostatnio grał w klubie Cultural y Deportiva Leonesa, w którym zanotował 13 występów i zdobył jedną bramkę w rozgrywkach LaLiga2.

Urodzony 3 lutego 1993 roku Ángel w przeszłości reprezentował również barwy Realu Valladolid CF oraz Realu Madryt, gdzie przeszedł wszystkie szczeble juniorskie. W sumie na drugim poziomie w Hiszpanii nowy zawodnik Nafciarzy uzbierał 39 występów i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Poziom niżej zaliczył zaś 103 spotkania, w których strzelił 15 goli.

W grudniu hiszpański boczny defensor przez kilkanaście dni przebywał w Płocku na testach, po których sztab szkoleniowy podjął decyzję o podpisaniu umowy z 25-latkiem.

– Bardzo się cieszę, że zostałem zawodnikiem Wisły Płock. To dobry klub, który dodatkowo ma trenera z Hiszpanii, więc nie będę miał problemów z komunikacją. Na pewno mogę obiecać, że dam z siebie wszystko i nie zawiodę kibiców – powiedział po podpisaniu kontraktu Ángel García Cabezali.

Źródło i fot: Wisła Płock.