Trzy, dwa, jeden i… w Płocku zrobiło się świątecznie. Mikołajki przed Ratuszem [FOTO]

image_pdfimage_print

Setki płocczan odliczało czas do rozbłyśnięcia świątecznej iluminacji w naszym mieście. Był to kulminacyjny punkt Mikołajek przed Ratuszem. Impreza zgromadziła prawdziwe tłumy.

Niby bez śniegu ale aura świąt Bożego Narodzenia na dobre zapanowała w Płocku. Na Starym Rynku rozbłysnęły świąteczne instalacje. Zrobiło się odświętnie i radośnie. Dodatkową atrakcją był święty Mikołaj, w tę rolę wcielił się w tym roku prezydent Andrzej Nowakowski. I trzeba przyznać, że był wprost oblegany nie tylko przez najmłodszych mieszkańców miasta. Przed ratuszem odbyła się jedna z piękniejszych imprez – Mikołajki – która na starówkę przyciągnęła całe rodziny.

Impreza rozpoczęła się kilka minut przed godz. 16. Uczestnicy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia ze świętym Mikołajem, który siedział na małej scenie specjalnie przygotowanej na tę okazję. Oprócz tego na Starym Rynku można było spotkać postacie rodem z telewizyjnych bajek. W tym przypadku też nie brakowało chętnych do wspólnego zdjęcia. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci. Najmłodsi zostali zaproszeni do udziału w różnych animacjach, m.in. do tańca, śpiewania karaoke czy konkursów.