Areszt dla sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu 8 lat więzienia

image_pdfimage_print

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o aresztowaniu 34-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Ciachcin (gmina Bielsk).

Przypomnijmy. Do wypadku doszło w minioną sobotę o godz. 19:20 na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Ciachcin. Kierujący samochodem opel vectra, 34-latek z powiatu żuromińskiego wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka oplem astrą. W wyniku zderzenia pojazdów na miejscu zginął kierowca astry. A pasażerowie z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

– W wyniku prowadzonych czynności, policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania – ukrywał się w kotłowni. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. – Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej był karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym w związku z tym miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje.

Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy, wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. We wtorek, 4 grudnia, Sąd przychylił się do wniosku prokuratora.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.