Pluszaki od kibiców trafiły do płockich szpitali. Ogromny sukces akcji Wisły Płock [FOTO]

image_pdfimage_print

Ponad 500 maskotek przynieśli kibice i sympatycy udało Wisły Płock w związku z organizowaną przez klub akcją “Przynieś pluszaka”. Nafciarze zorganizowali taką zbiórkę po raz pierwszy i od razu okazała się strzałem w dziesiątkę. 

Pluszaki trafiły do małych pacjentów obydwu płockich szpitali. W minioną niedzielę punktualnie o godzinie 10:00 Nafciarz stawił się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka, gdzie na oddziele dziecięcym osobiście każdemu dziecku wręczył maskotki. – W sumie było ich ponad 50, a najważniejsze, że wywołały uśmiech i radość na twarzach dzieci – czytamy na stronie klubu.

Półtorej godziny później podobnie wyglądała sytuacja w Szpitalu Miejskim Świętej Trójcy, w którym nasz dwunasty zawodnik odwiedził odział pediatryczny. Z racji stanu zdrowia najmłodszych pluszaki otrzymały pielęgniarki oddziałowe, które później sprawiły prezent-niespodziankę każdemu z podopiecznych. – W najbliższych dniach kolejne 100 maskotek przekażemy również do oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku, a pozostałe na pewno również znajdą odbiorców – zapowiada Wisła Płock.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni bardzo dużym odzewem ze strony naszych kibiców i patrząc na uśmiech dzieci, które spotkaliśmy w płockich placówkach, takie akcje jak “Przynieś pluszaka” na pewno będziemy organizować częściej – podsumował akcję wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Klub dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Przypomnijmy. Zbiórka maskotek różnej maści prowadzona była podczas meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy na Stadionie im. Kazimierza Górskiego (w sekretariacie oraz na portierni klubu), a także w Wisła Płock FanShop w Galerii Mazovia. Czynnie włączyło się w nią również między innymi Miejskie Przedszkole nr 37 w Płocku.

Źródło i fot: Wisła Płock.