Ogromny sukces Płocka! Płocczanie obejrzyjcie z czego możecie być dumni… [FOTO]

image_pdfimage_print

Bez wątpienia jest się czym chwalić, jako Miasto możemy nieść głowę wysoko. A płocczanie mogą być bardzo dumni. Płock bowiem zajął siódme miejsce w kategorii miast na prawach powiatu w rankingu samorządów, którego organizatorem jest  „Rzeczpospolita”. – Dziękuję wszystkim, których zaangażowanie przyczyniło się do osiągnięcia tego sukcesu – komentuje wynik prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

To już czternasta edycja rankingu, w którym, jak określają organizatorzy: – Sprawdzana jest efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.

Ranking przygotowywany jest w oparciu o około 50 wskaźników. Większość informacji pochodzi z publicznych źródeł, czyli m.in. sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów (np. wartość wydatków na ochronę środowiska, na transport, czy kulturę) lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. 

Warto dodać, że Płock ustąpił miejsca jedynie 6 samorządom. Tuż przed naszym, pięknym miastem znalazły się: Zielona Góra, Rzeszów, Olsztyn, Gdańsk, Opole oraz Poznań. Za naszym miastem znalazły się takie metropolie jak Gdynia, Kraków, Bydgoszcz czy Wrocław. Generalnie w rankingu wymieniono 65 miast na prawach powiatu. 

To jednak nie wszystko. W ubiegłym tygodniu w rankingu Sukces Mijającej Kadencji (2014-2018), przygotowanym przez pismo „Wspólnota”, Płock zajął  pierwsze miejsce w kategorii miasta na prawach powiatu. – Ranking opracowany został przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza i definiuje sukces, który samorząd osiągnął w trakcie kończącej się kadencji w wymiarze finansowym, ekonomicznym, infrastrukturalnym i społecznym – wyjaśnia prezydent Andrzej Nowakowski.

Tymczasem polecamy galerię wspaniałych zdjęć naszego grodu nad Wisłą…

 

Fot. Stark Fly – profesjonalne usługi dronami.