68 płockich rodzin odebrało klucze do nowiutkich mieszkań [FOTO]

image_pdfimage_print

Od wczoraj 68 płockich rodzin może się cieszyć pachnącymi nowością mieszkaniami. Lokale znajdują się w najnowszym bloku w Płocku przy ul. Kleeberga 1. Klucze rodzinom przekazali prezydent Andrzej Nowakowski oraz prezes MTBS Mirosław Kłobukowski.

– Cieszę się, że możemy przekazać Państwu mieszkania w tym nowoczesnym bloku. Budynek jest I etapem całej inwestycji obejmującej budowę dwóch bloków mieszkalnych wielorodzinnych z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi, instalacjami wewnętrznymi, funkcjonalną infrastrukturą techniczną – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

– Budynek posiada 4 kondygnacje, kryje go płaski stropodach a w poziomie piwnic jest wbudowany  garaż wielostanowiskowy. Zapewniliśmy dostęp dla osób niepełnosprawnych do wszystkich kondygnacji, w tym także do garażu przy pomocy 4 wind osobowych. Z dumą mogę powiedzieć, że pod względem norm energetycznych budynek wyprzedza obecne standardy – tłumaczył z kolei Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS.

Zgodnie z planem zagospodarowania terenu zrealizowano 35 zewnętrznych, ogólnodostępnych miejsc postojowych oraz plac zabaw.  Windy mają możliwość zatrzymania się na poziomie wejścia do budynku – na poziomie chodnika. Budynek jest wykonany w technologii tradycyjnej, na ławach i stopach żelbetowych, monolitycznych. Konstrukcję nośną budynku stanowią ściany wewnętrzne i zewnętrzne murowane z silikatowych elementów drobnowymiarowych ze stropami monolitycznymi. Ściany zewnętrze ocieplone są na całej powierzchni tzw. metodą lekką mokrą, warstwą izolacyjną ze styropianu grubości aż 20 cm, co zapewnia  współczynnik przenikalności cieplnej budynku oraz standard energetyczny budynku na niespotykanym dotychczas w Płocku poziomie.

W poziomie piwnic znajdują się oprócz garaży także komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz pomieszczenie węzła C.O. W budynku znajduje się w sumie 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34 m kw. do 69 m kw. oraz 29 stanowisk postojowych w garażu wielostanowiskowym. Budowę rozpoczęto w  styczniu 2017 roku. Koszt inwestycji to ponad 13 mln. zł, z czego przyznane  dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło 45 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji, czyli ponad 5.5 mln. zł.

Młodzi ludzie, chcący związać swoją przyszłość z Płockiem, mogą ubiegać się o wynajęcie od Miasta mieszkania na preferencyjnych warunkach. Taką możliwość daje im realizowany program pn. „Mieszkania na start”. Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Płocka podjęła na sesji w lutym 2016 roku. Szczegółowe informacje na temat miejskiego programu “Mieszkania na Start” są dostępne na stronie www.plock.eu.

Źródło i fot: UMP.