Remont bulwarów wiślanych z dofinansowaniem. Umowa podpisana! [FOTO]

image_pdfimage_print

Płockie nabrzeże wiślane po wielu latach oczekiwania zmienia swoje oblicze. W tej chwili prowadzona jest jego rewitalizacja. Obejmuje obszar od ulicy Mostowej aż do Zalewu „Sobótka”. Aby jednak bulwary wiślany zyskały nowy wygląd potrzebne są pieniądze.

Dziś umowę w tej sprawie podpisali włodarz Mazowsza – marszałek Adam Struzik oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Dzięki umowie do Płocka trafi  23,7 mln zł ze środków unijnych na zagospodarowanie terenów nadwiślańskich będących częścią Starego Miasta trafi do Płocka.

Nowe nabrzeże ma pełnić funkcję rekreacyjno-turystyczną. Budowane są ścieżki biegowe i rowerowe. Powstaje promenada spacerowa z falochronem i wiatą sezonową mającą pełnić funkcje gastronomiczne. Przy jednej z ostróg powstaje slip, służący do zwodowania bądź wciągnięcia na brzeg niewielkich statków i łodzi. Nie zabraknie też w tym miejscu placu zabaw oraz miejsc rekreacji z leżakami.

W ramach już przeprowadzonych prac budowlanych, została wymieniona sieć wodociągowa, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Ulica Rybaki ma nową nawierzchnię, wybudowany został chodnik, zjazdy i zatoczki parkingowe. Bulwary wiślane zyskały też nowe oświetlenie.

Całkowita wartość projektu to bez mała 38 mln zł. Kwota dofinansowania to prawie 24 mln.

Fot. UMWM.