Wyrazili swoje ‘niezadowolenie’ bijąc się wzajemnie! Płoccy “kibice” w roli głównej

image_pdfimage_print

Po sobotnim meczu piłki nożnej płoccy policjanci zatrzymali 10 osób, które uczestniczyły w bójce na stadionie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w bójce, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

– W sobotę 15 września, drużyna Wisły Płock rozgrywała mecz piłki nożnej z drużyną Miedzi Legnica. Podczas spotkania, na stadionie Wisły Płock w rejonie kas doszło do bójki, w której uczestniczyło kilkanaście osób. Uczestnikami bójki były osoby „kibicujące” płockiej drużynie. Płoccy „kibice” – sami między sobą – w sposób siłowy wymieniali poglądy. W czasie tego zdarzenia nikt na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik KMP w Płocku.

W wyniku podjętych działań, policjanci zabezpieczający spotkanie zatrzymali po meczu 9 osób – uczestników bójki. -Wszyscy zostali doprowadzeni do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dalsze czynności prowadzone w sprawie, pozwoliły na zatrzymanie wczoraj dziesiątej osoby. Funkcjonariusze nadal jednak prowadzą ustalenia, nie wykluczają kolejnych zatrzymań – dodaje Piasek.

Zatrzymani są w wieku od 20 do 40 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce. W kodeksie karnym przewidziana jest za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.