Dwa mosty w Płocku połączyły biegaczy z całego świata. Półmaraton Dwóch Mostów [FOTO]

Bez mała tysiąc biegaczy zgłosiło swój udział do 7. edycji Półmaratonu Dwóch Mostów. I trzeba przyznać, że jest to największa impreza propagująca bieganie w naszym mieście. Przyciąga do Płocka uczestników, nie tylko z Polski, ale z całego świata. W tym roku bieg ukończyło ponad 720 osób.

W Półmaratonie Dwóch Mostów biegacze mieli do pokonania bez mała 22 km (21 097,5 m). Zwycięzcami biegu zostali: Hillary Kimaiyo, drugi był Evans Tanui, a trzeci Mark Rotich – wszyscy trzej z Kenii. Zaraz po Kenijczykach na metę przybiegli dwaj płocczanie – Artur Kamiński i Przemysław Giżyński, którzy zajęli czwarte i piąte miejsce. Wśród kobiet nie było inaczej. Kenijki ‘zdobyły’ całe podium. Pierwsze miejsce należało do Christine Moraa, drugie do Ruth Nundu, a trzecie do Hellen Jepkosgei.

Goście z Kenii byli również najlepsi w biegu ½ Dwóch Mostów, który w tym roku był zorganizowany po raz pierwszy. W tym przypadku biegacze mieli do pokonania prawie 11 km (1,0975 m).  Pierwszy do mety dobiegł Moses Kipruto, drugi był Hoea Kiplagat (obaj z Kenii), a trzeci był Ilya Slavenski (Białoruś). W tym przypadku najlepszym płocczaninem okazał się Przemysław Obara, który ukończył bieg na 5 miejscu. Wśród kobiet zwyciężyła torunianka Andżelika Dzięgiel, za nią uplasowała się Kenijka Susan Wacheke, a trzecia Małgorzata Daszkiewicz z Płocka.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg na Starym Rynku zostali uhonorowani medalami.