Zmiana trasy i startu Półmaratonu Dwóch Mostów [MAPA]

image_pdfimage_print

Zmieniła się trasa 7. Półmaratonu Dwóch Mostów i biegu ½ Dwóch Mostów, a także miejsce startu obu biegów. W tym roku uczestnicy – już w najbliższą niedzielę o 8:30 – wystartują z mostu im. Legionów Piłsudskiego i pobiegną ulicami: Kolejową, Górka, Wąską i Dobrzykowską.

Zmiana trasy biegów spowodowana jest przedłużającymi się robotami budowlanymi na wiślanych wałach.

Trasa półmaratonu liczy 21 097,5 m i składa się na nią jedna pętla długości 10,2 km, druga pętla 9,83 km i dobieg do mety 1,0975 km. W 85 proc. prowadzi po nawierzchni asfaltowej, w 12 proc. – płytach betonowych i w 3 proc. – kostce brukowej.

Dokładny przebieg trasy półmaratonu: start – most im. Legionów Piłsudskiego – rondo Lajourdie – ul. Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do mostu Solidarności – most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – most im. Legionów Piłsudskiego – rondo Lajourdie – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do mostu Solidarności – most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – pl. Narutowicza – Teatralna – Małachowskiego – meta na Starym Rynku.

Z kolei bieg 1/2 Dwóch Mostów składa się z jednej pętli 9,83 km i dobiegu do mety o długości 1,0975 km. Jego trasa prowadzi od mostu im. Legionów Piłsudskiego przez rondo Lajourdie, ul. Kolejową, Górka, Wąską, Dobrzykowską, drogę techniczną do mostu Solidarności i ścieżkę rowerowa na moście, ul. Grabówka, Norbertańską, Mostową, pl. Narutowicza, Teatralną, Małachowskiego do mety na Starym Rynku.

Przed rozpoczęciem biegu zawodnicy zaproszeni są na rozgrzewkę. Jej początek o godz. 8:00 w pobliżu startu.

Przypominamy, że w związku z półmaratonem wystąpią ograniczenia w ruchu w godz. 8 – 12 w rejonie Starego Miasta, mostu im. Legionów Piłsudskiego, ul. Kolejowej, Dobrzykowskiej, Grabówka. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic i wstrzymywanie ruchu samochodów. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby.

W niedzielę, 16 września lepiej będzie pojechać na drugą stronę Wisły mostem Solidarności. Urząd miasta apeluje również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ul. Małachowskiego i pl. Stary Rynek już od soboty, 9 września od 16:00 oraz na ul. Górka i Wąska w niedzielę od 6:00-11:30.

Ratusz zaprasza do kibicowania biegaczom!

 

Źródło i fot: UMP.