Niezwykły koncert – “Mazowsze w sercu Niepodległej”…

image_pdfimage_print

Wydarzenie odbędzie się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koncert odbędzie się w środę, 5 września, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Organizatorem jest Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Koncert wyreżyseruje Tomasza Gęsikowski, aktor filmowy i teatralny, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Zbigniew Rymarz -kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat. Wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny. Koncert w Płocku będzie jednym z cyklu 20 koncertów odbywających się w różnych miastach Mazowsza.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejściówki od poniedziałku 3 września będą do odbioru w czytelni Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6) w godz. 8-18.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Płock, a honorowy patronat nad koncertem objął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Źródło: UMP.