Pożar w Parzeniu. Palił się ciągnik rolniczy wraz z przyczepą [FOTO]

image_pdfimage_print

Dwa zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych skierowane zostały dziś, 2 września, do pożaru.  Na drodze wojewódzkiej w Parzeniu zapalił się ciągnik rolniczy. 

– O godzinie 7:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zadysponowało jeden zastęp z naszej jednostki do pożaru ciągnika rolniczego na drodze wojewódzkiej nr. 559 w miejscowości Parzeń, gm. Brudzeń Duży – czytamy na fanpagu OSP KSRG Sikórz. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik wraz z przyczepą w całości objęty ogniem. Zabezpieczając miejsce zdarzenia, strażacy jednocześnie przystąpili do podania środka gaśniczego na palącą się maszynę rolniczą. – Operator traktora ewakuował się przed przybyciem służb ratunkowych, nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu – informują strażacy. 

W czasie działań ruch na drodze był wstrzymany. Po opanowaniu sytuacji, traktor został usunięty z drogi w bezpieczne miejsce oraz przekazany właścicielowi. Następnie droga została posprzątana a ruch na drodze przywrócony. Działania straży pożarnej trwały do godziny 9:10. W akcji brały udział jednostki z OSP KSRG Sikórz, OSP KSRG Bądkowo Kościelne oraz z WRD KMP w Płocku.

Fot: OSP Sikórz.