Ruszyła nowa kampania. Jaki jest jej cel? [MAPA]

image_pdfimage_print

Dziś wystartowała kampania społeczna Urzędu Miasta Płocka, Policji i Straży Miejskiej „Bezpiecznie i z głową. Rowerem po Płocku”. Akcja jest dedykowana wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego – rowerzystom i pieszym.

Na ulicach już pojawiły się bilbordy, a w ręce płocczan trafią ulotki informacyjne ze wskazówkami dla rowerzystów i pieszych jak bezpiecznie się poruszać po chodnikach, drogach, drogach rowerowych, ciągach pieszo-jezdnych, z najnowszą mapą płockich dróg rowerowych oraz informacjami na temat Płockiego Roweru Miejskiego.

– Widzimy jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Płocki Rower Miejski i jak bardzo zwiększył się ruch rowerowy w Płocku po oddaniu do użytku magistrali rowerowej R-1. Chcemy, aby wszyscy użytkownicy dróg i chodników czuli się bezpiecznie, dlatego pomysł akcji i kampanii społecznej, którą realizujemy wspólnie ze służbami – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi pieszych na rowerzystów, którzy poruszają się po drogach rowerowych, a rowerzystom na pieszych poruszającym się po chodnikach. Aby spacery i przejażdżki były bezpieczne, ważny jest wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Rowerzystom przypominamy, że na drogach rowerowych także obowiązują znaki drogowe – zwracajcie uwagę zwłaszcza na znaki STOP na skrzyżowaniach dróg rowerowych z jezdniami.

Poniżej mapa, którą możecie wydrukować…