Utrudnienia w ruchu potrwają kilka dni. Ale to już końcówka prac

image_pdfimage_print

– W piątek 24 sierpnia Wodociągi Płockie zaczynają kolejny etap budowy kolektorów deszczowych, które pozwolą w przyszłym roku przeprowadzić przebudowę ul. Tysiąclecia.

W związku z tym zajmą połowę skrzyżowania ul. Łukasiewicza z al. Kobylińskiego oraz kolejny fragment al. Kobylińskiego (stanie się to po godzinach porannego szczytu). Kierowcy wyjeżdżający z ul. Łukasiewicza z osiedla Tysiąclecia będą mogli kręcić w prawo, w al. Kobylińskiego, gdzie między cmentarzami ruch będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach.

Kierowcy wyjeżdżający z ul. Łukasiewicza i skręcający w lewo wjadą na północny pas al. Kobylińskiego. Na pewnym odcinku – od skrzyżowania do tzw. nawrotki, będzie ona dwukierunkowa. Termin zakończenia prac zależy od warunków atmosferycznych – informuje biuro prasowe ratusza. – Dla kierowców poruszających się aleją Kobylińskiego w kierunku cmentarzy “zniknie” lewoskręt przed skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza. 

Drugą ważna informacja to ta, że kończy się przebudowa ul. Łukasiewicza i budowlańcy zaczynają układać docelową nawierzchnię jezdni. W związku z tym w poniedziałek 27 sierpnia drogowcy całkowicie zamkną fragment ul. Łukasiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. 7 czerwca 1991 r. do północnego przyczółka mostu Płockiego Czerwca 76. Przejazdu nie będzie od godz. 8.00 do 18.00.

Dzień później – 28 sierpnia – drogowcy całkowicie zamkną skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z ul. Batalionów Chłopskich. Przejazdu nie będzie w godz. 8.00-15.00.

30 sierpnia w godz. 8.00-16.00 całkowicie nie będzie przejazdu ul. Łukasiewicza na odcinku od mostu Płockiego Czerwca 76 do skrzyżowania z ul. Kobiałka.

Z kolei 1 września (w sobotę) w godz. 8.00-16.00 drogowcy całkowicie zamkną skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z ul. Długą, gdzie już widać zarys nowego ronda.

– Całkowite zamknięcie podyktowane jest chęcią uzyskania jak najwyższej jakości układanej nawierzchni. W każdym przypadku autobusy KM będą kursować objazdami. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, prace te są sygnałem kończącej się przebudowy ul. Łukasiewicza. I trzeba też pamiętać, że harmonogram robót może ulec zmianie ze względów na warunki atmosferyczne – podkreśla w informacji Hubert Woźniak z biura prasowego urzędu miasta. 

Poniżej zamieszczamy mapę, która na pewno pomoże kierowcom poruszać się w trakcie utrudnień…