Inaczej niż wszyscy uczcili pamięć bohaterów. Wisła Płock nie przestaje zaskakiwać [FILM]

image_pdfimage_print

Prawda historyczna, bardzo wymowna grafika i zdjęcia, a także pobudzająca wyobraźnię muzyka w tle. Oto atuty filmu “Płock – Miasto Bohater”, który Wisła Płock zrealizowała z okazji 98. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. 

Podczas trwającego bez mała 5 minutowego obrazu, dowiadujemy się jak wyglądał atak bolszewików na nasze miasto i jak przebiegała obrona. To jednak nie wszystko co płocki klub przygotował na obchody rocznicowe. Do sprzedaży trafiły właśnie najnowsze koszulki z motywem “1920 – Płock Miasto Bohater”. – Koszulki przygotowane specjalnie na obchody tego niezwykle ważnego wydarzenia, o którym każdy mieszkaniec naszego miasta powinien pamiętać – czytamy na stronie klubu. 

Oprócz tego w minioną sobotę – dzień obchodów rocznicowych w naszym mieście – Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock oraz piłkarze Bartłomiej Sielewski i Damian Szymański, a także dwaj młodzi przedstawiciele Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego “Wisła Płock” odwiedzili cztery miejsca upamiętniające bohaterów obrony Płocka przed bolszewikami 1920 roku, czyli bratnią mogiłę na ulicy Targowej w Płocku, pomnik harcerza Anatolka Gradowskiego, cmentarz garnizonowy przy ulicy Norbertańskiej oraz pomnik – kamień przy katedrze – Bratnia Ziemia. Delegacja klubu zapaliła znicze. 

Polecamy film, który powstał z okazji 98. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. 

Fot. Kadry z filmu “Płock – Miasto Bohater”.