“Wiejskie klimaty w ZOO” już w najbliższą niedzielę

image_pdfimage_print

Wyrób sera, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania z wikliny czy wyrób przedmiotów z ceramiki. To zaledwie kilka atrakcji, które przygotował Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Mowa o “Wiejskich klimatach w ZOO”, imprezie która cieszy się co roku ogromną popularnością.  

Odbędzie się ona już w najbliższą niedzielę – 19 sierpnia w godzinach 10.00-17.00. – Serdecznie zapraszamy do płockiego Ogrodu Zoologicznego na rodzinną imprezę pn. „Wiejskie Klimaty w ZOO”, organizowaną wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka – czytamy w zaproszeniu. 

W tym dniu w płockim ZOO zapanuje bardzo swojski klimat. Organizatorzy przybliżą kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej goście będą mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek. 

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach takich jak: toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania z wikliny, wyrobu przedmiotów z ceramiki, szycia na maszynie, plastycznych, wyrobu sera czy carvingu, czyli rzeźbienie w owocach i warzywach.

Na placu piknikowym przy „Grzybku” czekać będzie – jak zwykle – wiele atrakcji np.: kiermasz rękodzieła ludowego, strefa regionalnych produktów oraz liczne konkursy z nagrodami. Miejskie Koło Pszczelarzy w Płocku o godz. 14:00 zaprezentuje pokaz miodobrania, po którym każdy będzie mógł spróbować świeżo odwirowanego miodu. Aby wejść na imprezę, wystarczy kupić bilet do zoo – normalny 18 zł, ulgowy 12 zł, rodzinny 12 zł.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.