Emocji nie brakowało na niebie i ziemi. Zlot Samolotowy w Płocku [FOTO]

image_pdfimage_print

Zlot Samolotowy, który odbył się dziś na płycie płockiego lotniska, przyciągnął prawdziwe tłumy. Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej przygotowało imprezę dla fanów podniebnych wojaży. A tych, jak widać było po frekwencji, w Płocku i powiecie nie brakuje.

Ci, którzy stawili się na lotnisko w słoneczną niedzielę na pewno nie żałują. Nie zabrakło bowiem podniebnych akrobacji w wykonaniu spadochroniarzy z grupy Sky Magic czy ewolucji, które nad głowami widzów wykonywały latające maszyny.

Kilkadziesiąt jednostek latających zaprezentowano publiczności zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Można było obejrzeć treningi akrobacyjne na samolotach oraz na motoparalotni w wykonaniu aktualnego Mistrza Świata, Wojtka Bógdała. Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym – a tych nie brakowało – zorganizowano loty nad miastem. Na płycie lotniska stanęły stoiska gdzie zaprezentowały się sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy.

Warto dodać, że organizatorzy na imprezę zaprosili całe rodziny, bowiem miała ona charakter pikniku. Taka też panowała atmosfera. Oprócz oglądania i podziwiania podniebnych wyczynów pilotów można było, postrzelać na strzelnicy czy… gole do bramek do piłki nożnej. Jak na rodzinny klimat przystało nie zabrakło atrakcji dla dzieci czy strefy gdzie można było dobrze zjeść.

Partnerami Zlotu Samolotowego w Płocku byli: Miasto Płock, drukarnia Agpress, Komunikacja Miejska Płock, POKIS, Warter Fuels, Peklimar, Galeria Mosty, Związek Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenie Wiarus, Grupa Sky Magic S3 WAT oraz Stowarzyszenie Pojazdów Militarnych Wisła.

Polecamy galerię zdjęć autorstwa Grzegorza Lenkiewicza i Marka Michalskiego…