Dwie łodzie woprowców naprawione! Szybka i skuteczna pomoc miasta [FOTO]

image_pdfimage_print

– Ich misją jest pomoc. To za ich sprawą możemy między innymi bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Tym razem jednak to oni potrzebowali wsparcia – napisała Joanna Olejnik, płocka radna na swoim fanpagu.

Jak dobrze wszyscy pamiętamy trąba powietrzna, która przeszła nad miastem w czerwcu tego roku, zniszczyła łodzie płockich woprowców. Ratownicy byli załamani. Praktycznie wszystkie łodzie, dzięki którym ratowali ludzkie życie zostały zniszczone. Na pomoc Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Płocku ruszyło mnóstwo osób – w tym polscy artyści. Pomocną dłoń szybko również wyciągnęło do woprowców Miasto Płock i miejskie spółki. – Uruchomione zostały środki specjalne. W dużej mierze dzięki nim dwie jednostki po gruntownym remoncie właśnie wracają do służby – czytamy we wpisie płockiej radnej, która uczestniczyła dziś w pokazie naprawionych łodzi.

Jak się okazuje pomoc była szybka i skuteczna. – Czego jednak nie robi się w stanie wyższej potrzeby. Poza tym WOPR Płock ma jeszcze jeden powód do radości. W ramach Budżetu Obywatelskiego już wkrótce dostanie jeszcze jedną łódź – najnowocześniejszą jednostkę na całej Wiśle – kończy swój post Joanna Olejnik.

Prezydent Andrzej Nowakowski, również nie ukrywa radości, z tego że udało się tak szybko pomóc woprowcom. – Płocki WOPR znów ma swoje łodzie ratunkowe! – napisał włodarz miasta w poście na Facebooku. – Najważniejsze, że wróciły naprawione z całkowicie nowym osprzętem i będą nam służyć. Ważne w tej historii jest również to, że jako miasto potrafiliśmy szybko zareagować w kryzysowej sytuacji. Wszystkim, którzy pomogli naszym ratownikom należą się wielkie podziękowania – czytamy we wpisie prezydenta Płocka.

Fot. Joanna Olejnik oraz UMP.