Nafciarze wygrali ostatni sparing przed nowym sezonem

W piątek, 13 lipca, w szóstym i ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 Wisła Płock wygrała ze Stomilem Olsztyn 2:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Nico Varela oraz Alan Uryga.

Od początku spotkania to Nafciarze byli stroną przeważającą i prowadzili grę. Już w 3. minucie pierwszy celny strzał oddał Nico Varela, jednak uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Michała Leszczyńskiego. Chwilę później golkiper Stomilu musiał wykazać się znacznie bardziej, ale poradził sobie z próbą Dominika Furmana z linii pola karnego. Olsztynianie odpowiedzieli w 9. minucie, gdy po jednym z kontrataków piłkę obok bramki kopnął Marcin Stromecki. W 12. minucie futbolówka wylądowała w siatce po raz pierwszy, dzięki Mateuszowi Szwochowi, lecz arbiter chwilę wcześniej odgwizdał rzut karny po faulu na Karolu Angielskim. Z 11. metrów nie pomylił się Varela i od 13. minuty niebiesko-biało-niebiescy prowadzili 1:0!

Około 20. minuty to olsztynianie zaczęli jednak poczynać sobie coraz lepiej, choć inicjatywa cały czas była po stronie płocczan, ale brakowało trochę konkretów pod bramką Leszczyńskiego i wykończenia. Najpierw jednak Piotr Głowacki w sytuacji sam na sam trafił w boczną siatkę, a niewiele później Thomas Dähne w świetnym stylu wygrał pojedynek oko w oko z Mateuszem Góralem! W 36. minucie Stromecki zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Adam Dźwigała zdołał go zablokować, podobnie jak tuż przed przerwą defensorzy Stomilu zastopowali Angielskiego.

Po zmianie stron przez moment obrońcy gości jeszcze raz poradzili sobie z Karolem, ale już w 54. minucie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia przy skutecznej główce Alana Urygi, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Furmana. Nieco wcześniej Szwoch z okolic 16. metra uderzył mocno i nad poprzeczką, a po upływie kwadransa już w światło bramki, lecz Piotr Skiba pewnie złapał futbolówkę. W 79. minucie celnie, choć nieco zbyt lekko główkował z kolei Damian Byrtek, a w 84. Jakub Łukowski z dystansu trafił wprost w ręce bramkarza z Olsztyna. W końcówce zarówno Wiślacy jak i Stomilowcy jeszcze kilkukrotnie wychodzili z szybkimi atakami, lecz ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i w ostatnim sparingu w czasie letniego okresu przygotowawczego pokonaliśmy Stomil różnicą dwóch goli.

Tym samym sparingi Wisły przed startem sezonu 2018/2019 dobiegły końca. Kolejny mecz Nafciarze rozegrają już w niedzielę 22 lipca o godzinie 18:00, gdy w 1. kolejce LOTTO Ekstraklasy na Stadionie im. Kazimierza Górskiego będą podejmować drużynę Lecha Poznań. Zapraszamy do zakupu biletów oraz karnetów na nowe rozgrywki!

Wisła Płock – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 – Nico Varela 13′ (karny)

2:0 – Alan Uryga 54′

Wisła Płock: Thomas Dähne (67, Marcel Zapytowski) – Cezary Stefańczyk (67, Patryk Stępiński), Alan Uryga (67, Damian Byrtek), Adam Dźwigała (67, Bartłomiej Sielewski), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak) – Dominik Furman, Damian Rasak (67, Patryk Wieliczko) – Mateusz Szwoch, Semir Štilić (46, Jakub Łukowski), Nico Varela (67, Giorgi Merebashvili) – Karol Angielski (67, Oskar Zawada).

Stomil Olsztyn (skład wyjściowy):  Michał Leszczyński – Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz – Marcin Stromecki, Miłosz Trojak – Volodymyr Tanchyk, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki – Mateusz Góral.

Rezerwowi: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Szymon Jarosz, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Dominik Kun, Tomasz Zając, zawodnik testowany, Jakub Mosakowski, Wojciech Dziemidowicz, Dominik Wasiak.

Żółta kartka: Piotr Głowacki.

Źródło i fot: Wisła Płock.