Kierowca mercedesa poważnie ranny w wypadku pod Płockiem

image_pdfimage_print

Dziś około godz. 12.30 na krajowej sześćdziesiątce, w rejonie skrzyżowania z drogą stanowiącą objazd dla pojazdów z materiałami niebezpiecznymi na granicy administracyjnej Płocka, doszło do zdarzenia drogowego, w którym został poszkodowany kierowca mercedesa.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca mercedesa, 68-letni mieszkaniec Warszawy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i skręcając w lewo, w kierunku Płocka, wymusił pierwszeństwo przejazdu ciągnikowi siodłowemu, którym kierował 32-letni mieszkaniec Suwałk – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku.

– Kierowca ciężarówki usiłował uniknąć zderzenia, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Pomimo starań kierowcy samochodu ciężarowego doszło do zderzenia z mercedesem, który siłą uderzenia został odwrócony w przeciwną stronę i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym od strony Bielska samochodem volvo, po czym zjechał do rowu. Ciężarowy Man uderzył jeszcze w znajdujące się na przeciwległym pasie – w kierunku do Płocka – samochody marki Ford Transit i Opel – relacjonuje Piasek. W wyniku zdarzenia kierowca z mercedesa został poważnie ranny i przewieziono go do szpitala.

Na miejscu występują utrudnienia w ruchu, gdyż policjanci kierują pojazdy na objazdy. Mogą one potrwać jeszcze do godziny do 16.30.