Wielki remont w Szpitalu św. Trójcy. Jest też nowy sprzęt dla trzech oddziałów [FOTO]

image_pdfimage_print

Oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Trójcy już wkrótce będzie jak nowy. Właśnie trwa tam gruntowny remont tej. A trzy szpitalne oddziały wzbogaciły się o nowy sprzęt.

Od kilku dni wyłączony z użytkowania jest pierwszy odcinek remontowanego oddziału. Prace mają tam potrwać do końca września. Później, przez kolejne trzy miesiące, prace będą prowadzone na odcinku drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu oddział cały czas może pracować i przyjmować pacjentów. Gruntowny remont objął m.in. odnowienie wszystkich pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej, ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, wymianę systemów przeciwpożarowych, wykonanie instalacji gazów medycznych. W odnowionych salach staną nowe meble i elektryczne łóżka dla pacjentów. W czasie trwania remontu oddziału zmodernizowana zostanie także pracownia endoskopowa, do której pół roku temu kupiono nowoczesną aparaturę.

– Zdajemy sobie sprawę, że na oddziale chorób wewnętrznych przebywają głównie osoby starsze – mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. – Takie nowoczesne wyposażenie poprawi ich komfort podczas pobytu w szpitalu, a także ułatwi pielęgnację pacjentów – dodawał. Łączny koszt prac modernizacyjnych to około 6,5 mln zł.

Powody do zadowolenie mają także pacjenci i pracownicy trzech kolejnych oddziałów.

Neonatologia wzbogaciła się w ostatnim czasie o 4 inkubatory, 4 lampy do fototerapii, 2 aparaty do resuscytacji noworodków, 3 pulsoksymetry i 3 pompy infuzyjne.

Oddział anestezjologii z blokiem operacyjnym otrzymał 2 aparaty do znieczuleń oraz diatermię chirurgiczną czyli nóż elektroniczny, który zastępuje skalpel.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym rozbudowano system MONAKO. Funkcjonujący już w szpitalu system nadzoru okołoporodowego został teraz wyposażony w dodatkowe urządzenia, które pozwalają m.in. na monitorowanie (KTG) płodu bezprzewodowo, co pozwala przyszłej mamie na swobodne poruszanie się. Całkowity koszt doposażenia oddziałów to ponad 590 tys. zł.

Pieniądze na remont i doposażanie oddziałów pochodzą z budżetu Miasta Płocka.

Źródło i fot: UMP.