Kolejny wygrany sparing. Wisła Płock z łatwością pokonała Koronę Kielce

W czwartym meczu kontrolnym w czasie letnich przygotowań do sezonu 2018/2019 Wisła Płock pewnie pokonała Koronę Kielce 3:0 (3:0). Na listę strzelców po stronie Nafciarzy w pierwszej połowie wpisali Alan Uryga, Mateusz Szwoch oraz Karol Angielski.

Od pierwszych minut czwartkowej rywalizacji to zawodnicy drużyny Jerzego Brzęczka prezentowali się korzystniej od przeciwników. Już w pierwszej minucie niezłą akcję na prawym skrzydle przeprowadził Mateusz Szwoch, którego dośrodkowanie z prawej strony pewnie złapał jednak Paweł Sokół. Pierwszy sygnał ostrzegawczy okazał się dla Korony ostatnim, bowiem już w 3. minucie było 1:0 dla Wisły! Po wrzutce z rzutu rożnego Dominika Furmana najlepiej w polu karnym odnalazł się Alan Uryga, który otworzył wynik.

Kielczanie po raz pierwszy czujność Bartłomieja Gradeckiego sprawdzili w 8. minucie, gdy mocny strzał zza szesnastki Kena Kallaste bez problemu zatrzymał nasz golkiper. Cały czas to jednak Nafciarze starali się prowadzić grę, a w 10. minucie jedną z dogodnych okazji zmarnował Szwoch. Z biegiem czasu gra zaczęła być bardziej wyrównana i w 19. minucie na niecelną próbę Semira Stilicia z 16. metra, szybko odpowiedział Michael Gardawski, który uprzedził wychodzącego z bramki Gradeckiego, ale w porę interweniowali obrońcy!

W kolejnych minutach nieco brakowało dogodnych szans do zmiany rezultatu, ale już w 29. i 31. minucie niebiesko-biało-niebiescy dwukrotnie zagościli pod bramką Sokoła. Najpierw przebojowa akcja Caló, zakończyła się niedokładnym dograniem za linę obrony do Damiana Szymańskiego, a następnie świetny rajd prawą stroną Cezarego Stefańczyka i centrę w pole karne w porę zatrzymał Djibril Diaw. W 39. minucie bardzo blisko szczęścia był z kolei Krystian Miś, którego strzał – po dośrodkowaniu Stilicia – obronił Sokół, który po chwili wygrał jeszcze pojedynek z Urygą. W końcówce pierwszej połowy bramkarz kielczan musiał jednak dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. Najpierw Caló znakomicie ograł Bartosza Rymaniaka i wyłożył piłkę Szwochowi, który podwyższył prowadzenie Nafciarzy, a tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Karol Angielski.

Po dobrych 45. minutach trener Brzęczek zdecydował się na dokonanie czterech zmian w składzie. Na boisku pojawili się: Marcel Zapytowski, Marcin Warcholak, Jakub Łukowski oraz Oskar Zawada, a plac gry opuścili: Gradecki, Miś, Stilić oraz Angielski. W 55. minucie to Łukowski, czyli jeden ze zmienników, przedarł się prawą stroną, ale jego podanie niestety nie znalazło adresata. Niewiele potem nie pierwszą dziś próbę Szwocha zastopował Matthias Hamrol, a główka Piotra Pierzchały trafiła w poprzeczkę! To właśnie po stałych fragmentach gry w późniejszej fazie gry kielczanie stwarzali zagrożenie pod bramką Zapytowskiego, który w 70. minucie popisał się kapitalną interwencją po uderzeniu głową Felicio Browna. Podobnie było w 77. minucie, gdy Łukasz Kosakiewicz strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz Marcel ponownie stanął na wysokości zadania!

W ostatniej fazie starcia to płocczanie dwukrotnie byli znacznie bliżej zanotowania kolejnego trafienia, jednak ani w 79., ani w 83. minucie Zawada i Łukowski nie zdołali przelobować niezbyt pewnego w tych momentach Hamrola, choć już same próby zasługują na uznanie. Ostatecznie nic już się nie zmieniło i w czwartym letnim sparingu Wiślacy odnieśli trzecie zwycięstwo.

Kolejnym sparingpartnerem, z którym zmierzą się zawodnicy Wisły będzie AEK Larnaka. Spotkanie z Cypryjczykami zostanie rozegrane tuż przed końcem obozu w Grodzisku Wielkopolskim, we wtorek 10 lipca w Opalenicy.

Wisła Płock – Korona Kielce 3:0 (3:0)

1:0 – Alan Uryga 3′
2:0 – Mateusz Szwoch 43′
3:0 – Karol Angielski 45′

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki (46, Marcel Zapytowski) – Cezary Stefańczyk (64, Patryk Stępiński), Alan Uryga (64, Igor Łasicki), Adam Dźwigała (64, Damian Byrtek), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak), Mateusz Szwoch (64, Tomasz Andrzejewski), Dominik Furman (64, Damian Rasak), Damian Szymański (64, Patryk Wieliczko), Caló Oliveira (64, Patryk Cieślak), Semir Stilić (46, Jakub Łukowski), Karol Angielski (46, Oskar Zawada).

Korona Kielce (skład wyjściowy): Paweł Sokół – Bartosz Rymaniak, Djibril Diaw, Adnan Kovacević, Ken Kallaste, Michael Gardawski, Zlatko Janjić, Jakub Żubrowski, Vato Arveladze, Ivan Jukić, Elia Soriano.

Źródło i fot: Wisła Płock.