Gwiazdy srebrnego ekranu znowu zawitają do Płocka. Będą kręcić serial

image_pdfimage_print

W lipcu pojawią się w naszym mieście gwiazdy filmowe i ekipa telewizji TVN. Płock został bowiem wybrany na miejsce nowego serialu „Pod powierzchnią”. W filmie główne role zagrają Alicja Bachleda-Curuś, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat oraz debiutująca Maria Kowalska.

Jak informują producenci, nowa produkcja TVN to serial obyczajowy, który wciągnie widzów pod powierzchnię… zagadkowych relacji pomiędzy czwórką głównych bohaterów. Pozornie kochające się małżeństwo (Alicja Bachleda-Curuś i Bartłomiej Topa) skrywa przed światem swoją tajemnicę.

Ojciec i zbuntowana nastolatka (Łukasz Simlat i Maria Kowalska) próbują na nowo stworzyć rodzinę. Pewnego dnia pod koniec wakacji, ścieżki tych bohaterów skrzyżują się plącząc ich losy już na zawsze. To nieuchronne spotkanie da początek burzliwym wydarzeniom pełnym namiętności. Ale im silniej będą się starali budować szczęśliwe życie, tym bardziej będą tonąć w rzece własnych słabości. A wszystko to doprowadzi do zbrodni… Czy można było jej zapobiec?

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w lipcu i potrwają do października. Będą realizowane w  Płocku, w którym została osadzona fabuła, oraz w Warszawie. Autorem zdjęć do serialu jest uznany operator filmowy Bogumił Godfrejów, (laureat wielu nagród w Polsce i za granicą, w 2002 roku za zdjęcia do filmu „Męska sprawa” był wraz z reżyserem Sławomirem Fabickim nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny). Reżyserem serialu „Pod powierzchnią” jest Borys Lankosz, kierownikiem  produkcji – Krzysztof Łojan, a producentem – Karolina Izert.

W serialu będą mogli wystąpić także mieszkańcy Płocka, bowiem producenci będą poszukiwali statystów. O terminie castingu poinformujemy wkrótce.

Źródło: UMP.