Pierwszy sparing za Nafciarzami. Pokonali Jagiellonię Białystok

W pierwszym meczu kontrolnym w czasie letnich przygotowań do sezonu 2018/2019 piłkarze Wisły Płock wygrałi w Kępie koło Sochocina z wicemistrzem Polski Jagiellonią Białystok 3:1 (0:1). Na listę strzelców po naszej stronie wpisali się zmiennicy Karol Angielski, Adam Dźwigała oraz Patryk Stępiński.

Od początku spotkania Nafciarze wykazywali dużą ochotę do gry i mocno zaatakowali przeciwników. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do drużyny Jerzego Brzęczka, która kilkukrotnie poważnie zagroziła Marianowi Kelemenowi. Już w 4. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego groźnie, choć minimalnie niecelnie, uderzał Dominik Furman, a 180 sekund później w słupek trafił… Ivan Runje, który chwilę wcześniej uprzedził Oskara Zawadę. Niewiele później nieznacznie pomylił się za to Mateusz Szwoch, a zablokowana została próba Alana Urygi.

Zawodnicy Jagiellonii “obudzili się” około 20. minuty sobotniego pojedynku, a pierwszy sygnał ostrzegawczy niebiesko-biało-niebieskim wysłał Cillian Sheridan, który głową uderzył nad poprzeczką. Nie upłynęła minuta, a białostoczanie cieszyli się z gola otwierającego wynik. Podanie z prawego skrzydła niefortunnie do własnej bramki skierował Uryga. Wicemistrzowie Polski w pierwszej części głównie kontratakowali i dzięki temu blisko szczęścia byli chociażby Przemysław Mystkowski, Dejan Lazarević czy znów Sheridan.

Końcowa faza pierwszej części gry znów w całości należała do płocczan, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Próby zza pola karnego Szwocha zatrzymał jednak Kelemen, a Zawada niestety chybił z kilku metrów. Tuż po przerwie w podobnej sytuacji nie pomylił się natomiast Karol Angielski, który zameldował się na murawie w 46. minucie, gdy zmienił właśnie Zawadę. Oprócz Karola na drugą połowę wyszli także inni rezerwowi: Patryk Stępiński, Damian Byrtek, Adam Dźwigała, Marcin Warcholak, Damian Szymański, Igor Łasicki, Nico Varela oraz Lucas Guedes.

Po zmianie stron obraz gry sprzed przerwy nie uległ zmianie. To Wiślacy byli stroną dominującą i co więcej już w 57. minucie odrobili straty z nawiązką. Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego Nico Vareli na bramkę na 2:1 zamienił Adam Dźwigała i na niewiele ponad pół godziny do końca rywalizacji to grający w czarnym komplecie strojów Nafciarze byli bliżej zwycięstwa. Zwycięstwa, które nie podlegało dyskusji i w 87. minucie zostało przypieczętowane fantastyczną bramką zdobytą przez Patryka Stępińskiego.

Kolejnym sparingpartnerem, z którym zmierzą się zawodnicy Wisły będzie ŁKS Łódź. Spotkanie z beniaminkiem Nice I ligi zostanie rozegrane w środę 27 czerwca w Płocku.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:3 (1:0)

1:0 – Alan Uryga 23′ (samobój)
1:1 – Karol Angielski 47′
1:2 – Adam Dźwigała 57′
1:3 – Patryk Stępiński 87′

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Marián Kelemen – Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Guti, Guilherme, Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Przemysław Mystkowski, Roman Bezjak, Dejan Lazarević, Cillian Sheridan.

Wisła Płock: Thomas Dähne – Cezary Stefańczyk (46, Patryk Stępiński) Bartłomiej Sielewski (46, Damian Byrtek) , Alan Uryga (46, Alan Uryga), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak) – Dominik Furman (46, Damian Szymański), Damian Rasak (46, Igor Łasicki) – Jakub Łukowski, Mateusz Szwoch (46, Nico Varela), Caló Oliveira (46, Lucas Guedes) – Oskar Zawada (46, Karol Angielski).

Rezerwowi: Marcel Zapytowski.