Orlen zaprasza na Dzień Chemika 2018. Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin

image_pdfimage_print

PKN Orlen zaprasza mieszkańców Płocka i okolic na wspólne świętowanie Dni Chemika, które odbędą się 16 i 17 czerwca.

W najbliższy weekend będzie można nie tylko dobrze się bawić na pikniku rodzinnym, ale także kibicować w sobotniej ORLEN Olimpiadzie oraz dopingować najmłodszych uczestników niedzielnej Talentiady. Dla odważnych przewidziano wyjątkową trakcję, która umożliwi podziwianie panoramy Płocka z… diabelskiego młyna. – Mamy nadzieję, że widokowa karuzela z pewnością będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem – czytamy w zaproszeniu.

Sobotnia ORLEN Olimpiada to zawody sportowe, które odbędą się już po raz piaty. W tym roku składają się aż z 11 dyscyplin. Zapraszamy zatem do kibicowania wszystkim uczestnikom, którzy zmierzą się w biegu na 6 km, kolarstwie na 12 km, badmintonie, szachach, piłce nożnej, koszykówce, siatkówce halowej, żeglarstwie, tenisie stołowym, pływaniu i kartingu. Sportowa rywalizacja przebiegała będzie także nie tylko między pracownikami spółki, ale również osobami spoza struktury organizacyjnej, którzy zgłosili swój udział w czterech dyscyplinach jak bieg, pływanie, szachy i żeglarstwo.

W sobotę oprócz kibicowania zawodnikom warto również spędzić czas w strefie rodzinnej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą urządzenia pneumatyczne, ale również atrakcje naukowe, o których będzie opowiadał prawdziwy robot o wdzięcznym imieniu Eugeniusz. Oprócz tego będą konkursy, mini zawody sportowe, pokazy chemiczne i coś czego nie może zabraknąć – bogaty i smaczny catering z którego będzie można skorzystać wymieniając zaproszenie na zestaw kuponów upoważniających do bezpłatnego otrzymania posiłków z piknikowego menu. W zestawie kuponów będą zarówno te, które można wymienić na dania dla dorosłych, jak i takie, które zadowolą młodszych smakoszy. Zaproszenie upoważnia do jego wymiany na kupony tylko jeden raz w sobotę lub niedzielę. Jeśli ktoś nie będzie posiadał zaproszenia, ale ma ochotę skorzystać z kuponów i cateringu, będzie mógł je zakupić w specjalnie oznakowanych punktach.

Na zakończenie intensywnego sobotniego dnia koncern zaprasza, jak co roku na koncert, który tym razem będzie miał szczególny charakter.  Dzięki piosenkom z okresu dwudziestolecia międzywojennego, każdy będzie mógł się przenieść do tych niezwykłych czasów. – Spektakl muzyczny będzie okazją do tego, abyśmy wspólnie w Płocku świętowali 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Będą więc piosenki Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, Zuli Pogorzelskiej, które usłyszymy w nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten koncert. Niezapomniane utwory, takie jak „Ada to nie wypada”, „Brunetki, blondynki” wykonają uczestnicy znani z programu telewizyjnego The Voice of Poland wśród których wystąpią Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Małgorzata Nakonieczna. Artystom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna, która wystąpi w pełnym składzie. Całe wydarzenia poprowadzą wspólnie Maciej Musiał oraz Agata Konarska – napisała w zaproszeniu spółka.

Aby móc cofnąć się w czasie i zobaczyć jak to było w latach dwudziestolecia międzywojennego pomoże zapewne interaktywne muzeum. Dzięki nowym technologiom zobaczymy nie tylko najważniejsze wydarzenia, ale również przypomnimy sobie sukcesy Polaków z tamtego okresu, zrobimy też pamiątkowe zdjęcie w stylistyce minionych lat. Sobotni wieczór zakończy nowoczesny pokaz laserowy.

Po sobotnim dniu pełnym emocji, niedzielny czas upłynie przede wszystkim pod znakiem młodych talentów. Na dużej koncertowej scenie wystąpią dzieci i młodzież, którzy zaprezentują swoje umiejętności w ramach finału Talentiady. Tegoroczny konkurs odbędzie się w trzech kategoriach jak śpiew, taniec oraz OPEN obejmując inne formy wyrazu artystycznego i estradowego. Młodzi artyści zaprezentują swój program jako soliści lub zespołowo. Wykonawcy będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech kategoriach wiekowych: 3-10 lat, 11-15 lat i 16-18 lat. Oprócz finału Talentiady na wszystkich uczestników będą czekać również atrakcje piknikowe oraz grillowe.

Źródło: PKN Orlen.