Znalezisko, które powaliło włamywacza z nóg

image_pdfimage_print

Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego i tam… zasnął. Mężczyzna nie zmęczył się jednak włamaniem, powodem było wino domowego wyrobu znajdujące się w pomieszczeniu.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zostali powiadomieni o włamaniu  do jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zastali wyłamane okno do tego budynku oraz śpiącego w środku mężczyznę. Kiedy funkcjonariuszom już udało się dobudzić włamywacza, okazało się, że jest to znany policji 50- latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że budynek jest swego rodzaju spiżarnią, w którym przechowują produkty spożywcze, m.in. wino domowego wyrobu w ilości ok. 2,5 litra, które, jak się okazało, zostało wypite przez włamywacza. Właściciele określili szacunkową wartość wypitego wina na kwotę ok. 200 zł.

Mężczyzna wczoraj został zatrzymany w policyjnym areszcie, dziś – po wytrzeźwieniu – zostanie przesłuchany w tej sprawie. Usłyszy zarzut włamania do budynku, za co w kodeksie karnym została określona kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Płock
Fot. Pixabey