Wspaniałe zwycięstwo Irlandczyka w Płocku [FOTO]

image_pdfimage_print

Bez wątpienia zwycięstwo młodziutkiego Irlandczyka jest ogromną niespodzianką i zaskoczeniem dla wielu “starych” drifterów. 15-letni  Conor Shanahan pokonał wszystkich na płockim torze. Brawo!

Płock po raz kolejny stał się stolicą driftu. W minioną sobotę 9 czerwca na stadionie im. Kazimierza Górskiego odbyła się pierwsza runda Drift Masters European Championship, czyli mistrzostwa Europy w driftingu. Fanów i kibiców motoryzacyjnego sportu nie brakowało, trybuny wypełnione były po brzegi.

Nowy sezon Drift Masters European Championship wystartował w naszym mieście i od razu z wielką niespodzianką. I chociaż na płockim torze zmierzyło się 60 zawodników w różnym wieku z całej Europy, to najlepszym okazał się jeden z najmłodszych – 15-letni Irlandczyk (młodszy od Conora był tylko 14-letni Janek Borowski z Gdańska). Drugie miejsce na podium zajął również Irlandczyk James Deane, a trzecie Norweg Tor Arne Kvia. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Karkosik, który zajął miejsce tuż za podium. Druga runda mistrzostw Europy odbędzie się 23 czerwca na Węgrzech. W sumie zaplanowanych jest sześć rund.

 

Fot. Grzegorz Lenkiewicz