Absolutny rekord za transfer Nafciarza. Arkadiusz Reca jedzie do Włoch

image_pdfimage_print

Głośno zrobiło się w mediach ogólnopolskich i lokalnych o Wiśle Płock, a to za sprawą porozumienia rodzimego klubu piłkarskiego z siódmą drużyną włoskiej Serie A – Atalantą Bergamo. Chodzi o transfer Arkadiusza Recy. 

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie kwota, jaką podają media, a którą klub pozyska za zawodnika. Klub oficjalnie nie podaje kwoty. Natomiast nieoficjalnie media piszą o 4 mln EURO! I jest to absolutny rekord w historii Wisły Płock. Dotychczas największą kwotę jaką Wiśle udało się pozyskać z transferu to 900 tys. euro. Było to w 2006 roku, a sprzedanym zawodnikiem był Ireneusz Jeleń, który płocki klub zamienił na francuskie Auxerre. 

Wróćmy jednak do Recy. – 22-letni zawodnik płockiego klubu w najbliższy piątek 8 czerwca 2018 roku uda się do Włoch na testy medyczne i jeśli je przejdzie to zostanie zawodnikiem uczestnika Ligi Europy. Jeżeli transfer Recy dojdzie do skutku będzie najwyższym w historii Wisły Płock – tyle dowiadujemy się ze strony Wisły Płock. 

Arkadiusz Reca do Nafciarzy dołączył 8 czerwca 2015 z Floty Świnoujście. Od tamtej pory w kolorach rodzimego klubu zaliczył 94 występy, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst.

Fot. Wisła Płock.