Tragedia w Koszelówce. Nie żyje dwudziestolatek

image_pdfimage_print

W sobotę 2 czerwca w Koszelówce w Jeziorze Zdworskim utonął 20 – letni mężczyzna. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna pływając na rowerze wodnym w pewnym momencie wyskoczył z niego do wody. Poszukiwania ciała trwały w sobotę i niedzielę. Około godziny 12.00 w niedzielę ciało zostało odnalezione. Po wyciągnięciu ciała na brzeg, nie było widocznych zewnętrznych obrażeń – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. 

W związku z pogodą sprzyjającą wypoczynkowi nad wodą policjanci apelują o rozwagę! Nie należy skakać do wody kiedy ciało jest rozgrzane, gdyż nagła zmiana temperatury może spowodować skurcz mięśni, a w konsekwencji utonięcie. Po spożyciu alkoholu również nie należy wchodzić do wody, gdyż wtedy nie można racjonalnie ocenić swoich możliwości, poza tym osoba nietrzeźwa ma większe skłonności do podejmowania ryzykownych zachowań, które w konsekwencji mogą zakończyć się utonięciem.

Nie należy również przeceniać swoich możliwości i umiejętności pływackich. Korzystając z wodnych kąpieli należy wybierać miejsca strzeżone przez ratowników. Skrajną nieodpowiedzialnością jest skakanie do wody na tzw. główkę w miejscach nieznanych, gdyż istnieje tam ryzyko uderzenia głową w dno czy inne przedmioty lub wystające korzenie czy też powalone i zatopione drzewa.

Info: KMP Płock.
Fot. Zdjęcia poglądowe – Dziennik Płocki.