Odcinek ulicy Łukasiewicza jest przejezdny. Sprawdźcie który? [MAPA]

image_pdfimage_print

Od środy, 30 maja, wykonawca przebudowy ulicy Łukasiewicza, uruchomił przejazd dla mieszkańców osiedla odcinkiem ulicy, leżącym między skrzyżowaniem z Tysiąclecia, a Batalionów Chłopskich i Gałczyńskiego.

– Gotowa w całości jest już nawierzchnia drogi, ułożone zostały obydwie warstwy asfaltu. Nie jest natomiast jeszcze gotowe skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z Batalionów Chłopskich, chociaż będzie przejezdne. Do 10 czerwca drogowcy powinni zacząć się prace nad zakończeniem przebudowy tego miejsca – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

– Cały odcinek między ul. Tysiąclecia i Batalionów Chłopskich będzie gotowy pod koniec czerwca. Ale uwaga! Nie oznacza to pewności, że będzie można w pełni z niego korzystać, ponieważ Miejski Zarząd Dróg podpisał już umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Mickiewicza i Tysiąclecia – dodaje. Woźniak wyjaśnia, że inwestycja ta wiąże się z koniecznością przebudowy skrzyżowania ul. Tysiąclecia właśnie z ulicą Łukasiewicza.

Płocki ratusz czeka, aż wykonawca tego kontraktu złoży projekt zorganizowania placu budowy i ruchu. Ponieważ będzie wykonywał wykopy o głębokości do 6 metrów – niewykluczone, że ze względów bezpieczeństwa będzie musiał zamknąć skrzyżowanie ulic: Tysiąclecia z Łukasiewicza. Jeśli stanie się to wymogiem – zamknięcie nastąpi w okresie wakacji, w lipcu i sierpniu – podkreśla Hubert Woźniak.