Jak postępują prace przy nowym stadionie dla Nafciarzy?

image_pdfimage_print

Chyba nie ma płocczanina i mieszkańca powiatu płockiego, który chociaż trochę interesuje się piłką nożną, a nie byłby dumny z ostatnich sukcesów Nafciarzy w Ekstraklasie. Wyjątkiem w tym wszystkim nie są pracownicy płockiego ratusza z Andrzejem Nowakowskim, prezydentem Płocka na czele.

– Ciesząc się z osiągnięć naszego klubu, przygotowujemy się do budowy nowego stadionu Wisły w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – informuje Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza. Aby ze strony samorządu przygotować i przyspieszyć inwestycję Urząd Miasta dotychczas wykonał m.in.:

– pomiary natężenia ruchu drogowego na skrzyżowaniach ulic: Łukasiewicza – Długa, Łukasiewicza – 7 Czerwca 1991 r., Łukasiewicza – Gałczyńskiego, Łukasiewicza – Miodowa. Pomiary te pokazały liczbę poruszających się w tych miejscach samochodów, ich rodzaj i kierunek ich ruchu;
– badania geologiczno-inżynierskie i geotechniczne, na podstawie których powstał m.in. projekt robót geologicznych. W ramach badań wykonano między innymi odwierty rurowe, badania fizyko-chemiczne i wytrzymałościowe gruntów i badania wody gruntowej;
– inwentaryzację zieleni na terenie stadionu;
– inwentaryzację obiektów stadionu.

– Obecnie – dzięki wykonanym pracom – zmierzamy do uzyskania decyzji środowiskowej, która określa warunki, jak zaprojektować obiekt, by zminimalizować jego wpływ na otoczenie oraz pracujemy nad stworzeniem programu funkcjonalno-użytkowego nowego stadionu, który uszczegółowi sposób jego eksploatacji. Zmierzamy także do uzyskania decyzji lokalizacji celu publicznego – tłumaczy Woźniak. – Te administracyjne przygotowania pozwolą potencjalnemu wykonawcy na przystąpienie do bezzwłocznego projektowania – podkreśla.

I tą wiadomością Woźniak podnosi nas znacznie na duchu, bo bardzo kibicujemy Miastu, od którego zależy budowa nowego stadionu dla Wisły Płock. 

Fot. Wizualizacja UMP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.