Seweryn Kiełpin opuszcza szeregi Wisły Płock

image_pdfimage_print

Po sześciu latach gry Płock opuszcza jeden z najbardziej zasłużonych zawodników Nafciarzy w ostatnich latach – Seweryn Kiełpin. 30 czerwca wygaśnie jego kontrakt z Wisłą.

Kiełpin przez kolegów i kibiców nazywany Sewer do Płocka trafił 8 lipca 2012 roku. W Wiśle spędził prawie sześć lat. Z płockim klubem świętował dwa awanse z II ligi do I oraz z I ligi do ekstraklasy, w których wywalczeniu 30-letni bramkarz grający z numerem 87 miał ogromny udział.

Sewer w niebiesko-biało-niebieskich barwach zadebiutował 1 sierpnia 2012 w wyjazdowym meczu I rundy Pucharu Polski z Łysicą II Bodzentyn (2:1). Pierwsze ligowe spotkanie zanotował niewiele później, gdy Tarnowie Nafciarze przegrali z Unią 1:2. Premierowy występ przed płocką publicznością przypadł z kolei 11 sierpnia. Czyste konto po raz pierwszy Kiełpinowi zachować udało się natomiast 15 sierpnia, w następnym w kolejności pojedynku ze Zniczem Pruszków (0:0).

Od tamtej pory aż do dziś rozegrał dla nas dokładnie 159 spotkań: 52 w LOTTO Ekstraklasie, 86 w I lidze, 18 w II lidze i 3 w Pucharze Polski. W tym czasie 29 razy pełnił funkcję kapitana drużyny, puścił 164 bramki, 59 razy zachował czyste konto i obronił pięć rzutów karnych. Pod względem długości stażu w naszej drużynie oraz liczby występów Seweryn ustępował jedynie wychowankowi Bartłomiejowi Sielewskiemu i Cezaremu Stefańczykowi.

– Sewer, dziękujemy Ci za te sześć lat spędzonych w Płocku – za wszystkie występy, niezliczoną ilość znakomitych interwencji oraz stuprocentowy profesjonalizm, jaki zawsze prezentowałeś. Powodzenia w dalszej karierze! – czytamy życzenia od Wisły Płock dla odchodzącego zawodnika.

Źródło i fot: Wisła Płock.