Otylia Jędrzejczak nauczy was pływać. Wystarczy przyjść na “Podolankę”

image_pdfimage_print

Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka na trybuny płockiej pływalni „Podolanka” w dniu 16 maja 2018 roku (środa) na godz. 15:00, aby wspólnie z uczestnikami projektu spotkali się z najwybitniejszą pływaczką w historii polskiego pływania. Mowa oczywiście o Otylii Jędrzejczak.

Na najbliższą środę WOPR Płock oraz partner strategiczny organizacji, czyli PKN Orlen przygotowali niezwykłą niespodziankę – spotkanie ze złotą medalistką olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak. Wielka gwiazda światowego pływania opowie o swojej drodze do sukcesu, zaletach pływania oraz niezbędnej w tym sporcie konsekwencji i determinacji. – Mistrzyni weźmie również udział w pokazowej lekcji pływania i z całą pewnością udzieli kursantom rad i wskazówek, które przyczynią się zarówno do poprawy ich umiejętności pływania ale również wyzwolą dodatkową motywację do uczestniczenia w zajęciach – tłumaczy Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR. – Beneficjanci projektu będą mogli zadawać pytania oraz zrobić zdjęcie z mistrzynią jak również uzyskać jej autograf – dodaje.

Przypomnijmy. Rejonowe Płockie WOPR wspólnie z firmą Orlen realizuje projekt „Nauka Pływania z ORLENEM”. To już II edycja projektu, w której od października 2017 roku 100 mieszkańców Płocka (60 osób w wieku 40 + oraz 40 dzieci z klas IV-VI płockich szkół podstawowych) uczy się pływać pod kierunkiem instruktorów WOPR Płock. Beneficjantami projektu są osoby, które w momencie rozpoczynania nauki nie potrafiły pływać, bądź wykazywały się bardzo słabą umiejętnością pływania Po 8 miesiącach nauki wszyscy uczestnicy są w stanie przepłynąć kraulem co najmniej jedną długość głębokiej niecki basenowej.

Wstęp na spotkanie z Otylią Jędrzejczak na płockiej “Podolance” jest bezpłatny. 

Fot. Materiały prasowe organizatora.