Najlepszy kierowca 2017 roku wyłoniony. Piknik w KM też udany [FOTO]

image_pdfimage_print

Piotr Mieszkowicz otrzymał czek na 3,5 tys. zł. Zanim jednak go zdobył, musiał pokonać jeszcze innych – dziewięciu finalistów – ubiegających się o tytuł Najlepszego Kierowcy 2017 roku. Łatwo nie było.

Finał konkursu odbył się podczas sobotniego pikniku rodzinnego, który zorganizowała na terenie swojej zajezdni Komunikacja Miejska Płock. Kiedy trwały zmagania kierowców, płocczanie i mieszkańcy powiatu płockiego korzystali z piknikowych atrakcji. A tych nie brakowało. Jak na KM przystało nie mogło zabraknąć samochodzików czy “jazdy” na autobusowych symulatorach. Była też dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci czy minizoo. W tym roku w zajezdni autobusowej gościli także szczypiorniści z Orlen Wisły Płock, którzy byli wręcz oblegani przez uczestników imprezy.

Kiedy płocczanie się bawili na piknikowym placu, dalej trwała zacięta walka kierowców o kolejne punkty. Można je było zdobyć w kilku konkurencjach: udzielenie pierwszej pomocy, precyzyjne manewrowanie autobusem czy znajomość przepisów ruchu drogowego. Dodajemy, że o miano najlepszego rywalizowali kierowcy wyłonieni w co miesięcznym konkursie. Warto też podkreślić, że po raz pierwszy w konkurencjach brała udział pani kierowca. Najlepszym wśród 10 okazał się Piotr Mieszkowicz i to na jego ręce powędrowała nagroda główna.

Jak wypadli inni? Oto wyniki:
1. Piotr Mieszkowicz
2. Sylwester Szymański
3. Marek Wiśniewski
4. Robert Bedra
5. Marek Łukasiak
6. Paweł Karłowicz
7. Ireneusz Malinowski
8. Edyta Petrykowska
9. Krzysztof Łukowski
10. Cezary Kamiński

Fot. DR.