Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski dla płockich zawodników

image_pdfimage_print

W ostatnich dniach kwietnia w Mysiadle odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Pointfighting oraz kadetów w formule Kick-Light.

W zawodach wystartowało 533 zawodników z 74 klubów z całej Polski. Płock reprezentowało dwóch zawodników z klubu LKS „Puncher” Płock, których trenerem jest Piotr Maślanka. Byli nimi: Rafał Dobies (kilkukrotny medalista Pucharu Europy, Mistrzostw Polski, i Pucharu Polski w kat. wiekowych kadetów i juniorów i formułach: pointfighting, light-contact i kick-light), będący drugi rok z rzędu stypendystą Prezydenta Miasta Płocka.

Rafał w kategorii wiekowej juniorów i wagowej -74 kg tym razem zdobył brązowy medal. Maciej Wierzchowski jeden z bardziej utytułowanych zawodników klubu, wracający po czteroletniej przerwie spowodowanej studiami w Toruniu. Maciej to w kickboxingu były: mistrz Polski juniorów (2012 r.) i dwukrotny wicemistrz Polski juniorów (2011 i 2012 r.) oraz dwukrotny wicemistrz Polski seniorów (2011 i 2012 r.) a także brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów(2014 r.). Tym razem Maciej startujący w kategorii wiekowej seniorów i wagowej +94 kg, wywalczył kolejny brązowy medal.

Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawodników klubu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.

Fot. Materiały prasowe.