Mamy to! II etap obwodnicy gotowy [FILM]

image_pdfimage_print

Drugi etap budowy obwodnicy już gotowy. W środę, 2 maja, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na swoim facebookowym profilu opublikował króciutki film z cyklu MiastO!Żyje, na którym można zobaczyć cały fragment nowiutkiej trasy.

Filmik trwa niecałe dwie minuty. Jednak bardzo dużo się z niego dowiadujemy, bowiem prezydent Płocka wraz z wiceprezydentem, Jackiem Terebusem jedzie nowym odcinek drogi i rozmawiają. – Wykonawca właśnie zgłosił do odbioru drugi etap obwodnicy, czyli zakończył wszystkie prace na tym etapie. Dlaczego tu nie możemy jeździć, skoro wszystko jest przygotowane? – pada pytanie od prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. – Przede wszystkim dlatego, że jest to nowy ślad drogi. Myśmy tu nie dokonywali żadnego remontu, tylko budowaliśmy drogę w szczerym polu. Aby taka droga została dopuszczona do ruchu musi mieć pozwolenie na użytkowanie – wyjaśnia Jacek Terebus.

Dokładnie tak samo było przy pierwszym odcinku obwodnicy. Wówczas pozwolenie na użytkowanie udało się uzyskać w ciągu 14 dni. Służby wojewody mają 21 dni od zgłoszenia zamawiającego odbioru do przeglądu i niezwłocznie po dokonaniu tej czynności, jest wydawana decyzja na użytkowanie – dowiadujemy się z filmu. Zatem wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazuję, że w czerwcu pojedziemy II etapem obwodnicy. Łącznie wybudowano 7,5 km nowych dróg – 2,7 km trasy głównej, reszta to drogi serwisowe i techniczne.

Drugi etap trasy kończy się na węźle “Bielska”, dokładnie rzecz ujmując pod wiaduktem na ulicy Bielskiej. Zaraz za nim zaczyna się trzeci etap obwodnicy Płocka. Trwają tam intensywne prace. Prawdopodobnie III etap prac zakończy się jesienią tego roku.

Polecamy obejrzeć cały film

Fot. Kadry z filmu “II etap obwodnicy gotowy” – UMP.

 

3 comments

 1. Jan Wyrębkowski

  No cóż, spaprano kawał roboty i miasta!
  Droga od Mostu Solidarności do Orlenu i dalej, powinna być ciągnona tak jak most tj. o dwóch jezdniach z pasem rozgraniczającym!
  Tego wymagają potrzeby tworzenia bezpieczeństwa !!!!

 2. Tubylec

  Czy panowie prezydentowie nie powinni zapłacić mandatu, skoro obowiązuje tam zakaz ruchu? 😎

 3. Robert

  czy już wiadomo kiedy nastąpi otwarcie II części obwodnicy na odcinku Otolińska-Bielska?
  Coś długo idą im te odbiory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*