Rusza wymiana wiat przystankowych na płockich ulicach

image_pdfimage_print

W najbliższy poniedziałek firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. Trzydzieści siedem starych wiat zastąpią nowe. Co więcej? Firma postawi o trzy wiaty więcej, czyli łącznie mieszkańcy Płocka zyskają 40 nowych przystanków. Pasażerowie komunikacji miejskiej proszeni są przez ratusz o cierpliwość i wyrozumiałość. 

Płocczanie przyzwyczajeni są, że na przystankach mogą schronić się przed wiatrem lub deszczem. Do czasu postawienia nowych wiat, niestety starych nie będzie. – Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem, czyli z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

Harmonogram prac zakłada, że firma najpierw zdemontuje stare wiaty (siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka) i dopiero zacznie montować nowe. – Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, na koniec będzie montował wyposażenie. Koniec wszystkich prac przewidywany jest na 15 czerwca tego roku – wyjaśnia Woźniak. 

Dodamy, że wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej, którego koszt przekracza 96 mln zł. W jego skład wchodzi także przebudowa ulicy Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Tysiąclecia i ulicy Mickiewicza wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza, budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych. Unijne dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł.

Fot. UMP.

1 comment

  1. miki

    niech zabudują dół wiat i górę .najbardziej wieje i ciągnie po głowie i nogach 🙁 i tak mają chronić przed zimnem .a niech w końcu zrobią porządek z tablicami nadal nie działają .Wiata powinna stanąć na przystanku Popiełuszki zrobili przesiadkowy ale tam nawet ławki nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.